Ilıca plajı yenilendi

İBRAHİM EVRİM AYRAL Yeniasır – 06.07.2007{nomultithumb}


KONSERLER VERİLECEK
Ilıca Plajı'nda futbol ve voleybol turnuvaları düzenlenecek, ayrıca konserler verilecek. İlk konser, 29 Temmuz'da Kenan Doğulu'dan

Çeşme'de 1920 yılından bu yana tatilini ilçede geçirenleri ağırlayan Ilıca Plajı yenilendi. Çeşme Belediyesi'nin 3 ay gibi kısa bir sürede 250 bin YTL harcayarak yenilediği 1 kilometre uzunluğundaki plajda, üç işletme hizmet veriyor. Modern tuvaletler, duşlar ve soyunma kabinlerinin yanı sıra tek tip yapılan büfeler, rahatlık ve konfor sunuyor. Modern şezlong ve şemsiyelerin işletmelerden uygun fiyata kiralanabildiği plajda, ayrılan bölümlerde tatilciler kendi şezlong, şemsiyesiyle, güneşin ve denizin tadını çıkarabiliyor.
Plajdaki duş ve tuvaletlerde şebeke suyu kullanılıyor. Pis su sistemi otomatik pompalarla kanalizasyon sistemine gönderiliyor. Haftada bir modern plaj temizleme makinasıyla kumlar elenip temizleniyor. Proje için dünyanın en güzel kumsallarını incelediklerini belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Coted'Azur ve Nice plajlarından esinlenerek Ilıca Plajı'nı yenilediklerini belirtti.