Hükümet, İzmir’e çok önem veriyor

AKP İl Başkanı Ali Aşlık, böyle dedi ve ekledi: EXPO adaylıÇının onaylanması bunun son örneÇi. Universiade, Çevre Yolu, BeydaÇ Barajı, AliaÇa-Menderes Raylı Sistemi için de yapılanlar ortada

İZMİR Milliyet EGE 25.12.2006

"İzmir'e hizmet getirilmiyor" yönündeki eleştiriler, AKP İl Başkanı Ali Aşlık'ı isyan ettirdi. Aşlık buna en iyi cevabın, EXPO (Dünya Sergisi) adaylıÇında hükümetin, kentin önünü açması olduÇunu söyledi.
Aşlık, "Antalya da EXPO 2015 için adaydı. Fakat hükümetimiz İzmir'i tercih etti. Bu, hükümetin İzmir'e verdiÇi önemin göstergesidir. Karalama politikası yürütenlere en iyi cevaptır. Bu konuda il teşkilatımız da yoÇun çaba harcadı" dedi.
Aşlık, geçtiÇimiz günlerde çıkan Bakanlar Kurulu kararı ile EXPO yönetiminin de şekillendiÇini belirtti, şöyle konuştu:
"EXPO 2015 ile 25 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanıyor. İzmir, Dünya Ticaret Fuarı'na ev sahipliÇi yapan kent unvanı kazanacak ve bunun avantajlarını yıllarca yaşayacak. Tüm dünya, kültürümüzü tanıyacak. Kentimiz, dünyada saygın bir yere taşınacak." Büyükşehir Belediyesi'nin yapması gereken pek çok işi, İzmirliler'e hizmet etmek adına hükümetin üstlendiÇini savunan Aşlık, "Universiade oyunlarını yapmak Büyükşehir Belediyesi'nin göreviydi. Ancak yapamadı. Hükümetimiz sahip çıktı ve Türkiye yüzünün akıyla organizasyonu tamamladı" diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip ErdoÇan'ın 11 kez, bakanların da oldukça sık kente geldiÇini kaydeden Aşlık, sözlerini şöyle tamamladı:
"Hükümet İzmir'e büyük önem veriyor. Bizden önceki iktidarların yılan hikayesine çevirdiÇi Manisa-İzmir yolu bitti. Belediye'nin bir türlü yapamadıÇı AliaÇa-Menderes Raylı Sistemi'ne bile hükümetimiz ortak oldu. Önceki iktidarların 10 yılda yüzde 10'unu tamamlayabildiÇi BeydaÇ Barajı'nı 4 yılda yüzde 50 seviyesine getirdik. 20 yıllık Çevre Yolu sorunu bitmek üzere. Yarım bırakılan hastane ve okulları tamamladık."