Güzelbahçe’nin amfitiyatrosu Narlıdere’nin yolu yapılıyor

Yarın, tiyatronun temeli atılacak; yol çalışması da törenle başlayacak


Narbel konutlarında oturanların ulaşımı, yakında sağlıklı yollardan sağlanacak. Bu müjde, Narlıdereli vatandaşları çok sevindirdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe'de yapacağı amfitiyatro ile Narbel konut yolunun yapım çalışmalarına, yarın başlayacak. Nisan ayında yapım ihalesine çıkılan amfitiyatronun temel atama töreni ile arazi yapısı nedeniyle oldukça güç ulaşım gerçekleşen Narbel yolunun yapımına aynı gün başlayacak olan Büyükşehir, iki proje için yaklaşık 12 milyon YTL'lik bir yatırım gerçekleştirecek.

Üç katlı olacak
Güzelbahçe Belediyesi'nin ön tarafındaki eğimli araziye yapılacak olan amfitiyatronun sahne bölümü, üç katlı olarak inşa edilecek. Arazideki kot farkından yararlanılarak sahne altında fuaye ve zemin katta ise sergi salonu oluşturulacak. 1.140 seyirci kapasiteli olarak tasarlanan ve 2 bin 850 metrekarelik inşaat alanı olan amfitiyatro 984 bin YTL'ye mal olacak. Proje tamamlandığında özellikle yaz aylarında konserler, tiyatro oyunları gerçekleştirilecek.
Coğrafi koşulları nedeniyle yıllardır yaşama geçirilemeyen Narbel yolu çalışmaları da 6 temmuz cuma günü başlayacak. Narbel konutları ile İnönü ve Atatürk mahallesindeki ulaşım sorununu ortadan kaldıracak 1.370 metre uzunluğundaki Narbel yolu, Narlıdere'nin üst bölgelerindeki yerleşim alanlarını ana arterlerle birleştirecek. 540 günde tamamlanması planlanan yol, 8.5 milyon YTL'ya mal olacak. Proje ve üst kaplama bedelleriyle yolun 11 milyon YTL'ye mal olması planlanıyor.

Yeni Asır 05.07.2007