Genel Merkezden Öğrencilere Film Gösterimleri

Yeni dönemde öğrenciler ve oda arasında daha güçlü bağlar kurabilmek, öğrencileri tartışabilecekleri ve üretebilecekleri bir platformda bir araya getirmek, öğrenci örgütlülüğümüzü oluşturmak adına bir dizi çalışma başlattık. Bu çalışmalardan biri Odamız Genel Merkezi’nde öğrencilerle bir araya gelerek kent filmleri gösterimleri.

Her ayın ilk ve üçüncü haftası Cuma akşamları 17.30’da gerçekleşmesi planlanan film gösterimi etkinliğini belirlenmiş bir tartışma konusu çerçevesinde yapılan sohbetler takip ediyor. İlk ikisini geride bıraktığımız film gösterimi ve tartışma etkinliğinin üçüncüsü 29 Aralık Cuma günü gerçekleşecek. Protesto (La Haine-Nefret)  isimli 1995 Fransız yapımı film gösterimini, “Mekansal Ayrışma-Kentsel Gerilim” konulu tartışma takip edecek.

Tartışmalı konusu ile gösterildiği dönemde ses getiren, ve Paris’te yakın dönemde yaşanan getto gerilimi ile güncelliğini kaybetmeyecek gibi görünen “La Haine-Protesto” pek çok ödüle de layık görülmüş ve uluslar arası başarıya ulaşmış bir yapım.