Genel Kurul’da seçim sonuçlandı.

Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu 11 ve 12 Şubat 2006 tarihlerinde gerçekleştirildi. 11 Şubat’ta İzmir Tabip Odası konferans salonunda düzenlenen Genel Kurul’a 48 üye katıldı. Kurulda açılış ve saygı duruşunun ardından Divan Kurulu’na Semahat Özdemir, Zeki Yıldırım, Birkan Bektaş ve Mert Kompil seçildi….

Ardından Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Tolga Çilingir, "üyelerimizin önümüzdeki süreçte birliğe gereksinimi olduğu, bunun için daha fazla katılım sağlanması gerektiğini" belirtti. Ardından konuklar arasında Genel Merkez gözlemcisi olarak bulunan Şehir Plancıları Odası Başkanı Erhan Demirdizen kürsüye gelerek, "ülke gündeminde bulunan mesleki alanımıza yönelik girişimler ve yeni yasal düzenlemeler" hakkında bilgi verdi. 8. Dönem çalışmaları hakkında yönetim adına Tolga Çilingir ve Zühre Çelik tarafından yapılan sunuştan sonra, üyelerimiz söz aldı. Gündeme ve mesleki uygulama alanlarına yönelik Şube çalışmalarıyla ilgili eleştirilere Genel Merkez ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri yanıt verdi.

Yeni dönemde yönetim kurulu üye sayısının 7 olarak devam etmesine karar verilen Genel Kurul’da, dilek ve önerilerin sunulması ve ardından seçime aday olacak üyelerin başvuruları gerçekleşti.

12 Şubat Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında Şubemizde gerçekleşen seçimlere 85 üyemiz katıldı. 2 oyun geçersiz sayıldığı sayım sonucunda:

 Asil Yönetim Kurulu Adayları  Oy  Yedek Yönetim Kurulu Adayları  Oy
Tolga Çilingir  67  Memnune Bahçıvan Akın  65
Zühre Çelik  60  Birkan Bektaş  63
Sabri Yüksel  59  Deniz Avşar  63
Zeki Yıldırım  56  Ömer Selvi  62
Sena Erkan  55  Gülçin Şahin  59
Beril Özalp  54  Gökçe Başaran  59
Ulaş Ş. Kılıçkaya  51  Devrim Sarıtaş  58
Nehir Yüksel  28  Özlem Ayan  15
Ertuğrul Aksoydan  20  Zehra Tüm  14
Nalan Güzeldere  20    
Bahar Erdican  19    
Aslı H. Özaylak  16    
Mesut Kerimi  14    
Osman Aslan  13    
Ömer Kılıç  8    
Murat Hocaoğlu  8    

 Şeklinde oluştu.

Soldan Sağa Ayaktakiler:Birkan BEKTAŞ,Tolga ÇİLİNGİR,Sabri YÜKSEL,Sena ERKAN,Beril ÖZALP,Ömer SELVİ,Ulaş Ş. KILIÇKAYA
Soldan Sağa Oturanlar: Zühre ÇELİK, Zeki YILDIRIM, Hakan KÜÇÜKKILIÇ, Devrim SARITAŞ