Gecekonduyu veren daireyi alıyor

KARŞIYAKA’DA KENT DÖNÜŞÜMÜ BAŞLADI
TOKİ’nin yaptığı modern apartlardaki ilk daire, Cankılıç Ailesi’ne teslim edildi. Baba Medeni Cankılıç, ''Yıllardır, her an başımıza yıkılacak evlerde binbir sıkıntı çekiyorduk. Bizlere bu günleri gösterenlere teşekkür ediyorum'' dedi.

İZMİR Milliyet EGE – 03.10.2007{nomultithumb}

KARŞIYAKA Mavişehir’in etrafındaki gecekondularda yaşayanların modern konutlara taşınmasına başlandı. Bölgede oturanlar bir süre önce kent yenileme projesiyle evlerini yıkılmak üzere belediyeye terk etti. Bilirkişiler, derme çatma yapılara rayiçler üzerinden bedel biçti.
HAK sahiplerine, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde TOKİ tarafından inşa edilen, fiyatları 52 ile 67 bin YTL arasında değişen 85 metrekarelik konutlar verildi. Rayiç bedelle konut fiyatı arasındaki farkın, uzun vadeli düşük taksitlerle tahsil edileceği açıklandı.

Başkan Cevat Durak:

Yılların sorununu çözdük
Belediye Başkanı Cevat Durak, yılların birikmiş bir sorununu sona erdirdiklerini söyledi. Durak, ''Mavişehir’in bitişiğindeki Yalı Mahallesi’nde bulunan 50 evi yıktık. Bir ay içinde bölge tamamen temizlenecek. Burada çağdaş Karşıyaka’ya yakışır, kent esteğine uygun bir düzenleme yapacağız'' dedi.