Gaziemir’e yeni eğlence merkezi

Gaziemir'e yeni eğlence merkezi

Belediye, 6 bin 700 metrekare alan üzerine, 'Yap-İşlet-Devret" modeliyle, içinde restoranın da bulunacağı yarı olimpik havuz yaptırıyor

 

SÜLEYMAN SAĞAT (HABER MERKEZİ)

Gaziemir Belediye Başkanı Adnan Yüksel, ilçeye yap-işlet-devret modeliyle içinde yarı olimpik havuz, restoran ve yeşil alan düzenlemesi ve süs havuzlarının bulunduğu 6 bin 700 metrekarelik bir eğlence kompleksi kazandıracaklarını söyledi.
Hızla gelişen Gaziemir'in Akçay Caddesi'nde Metro Alışveriş Merkezi merkezinin karşısındaki belediyeye ait arsada yapılacak kompleksin ihalesinin yapıldığını belirten Başkan Yüksel, "İhale geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Tesis, ilçemizde eksikliği hissedilen eğlence ve dinlenme alanındaki eksikliği dolduracak" dedi.

Yeni bir soluk
Akçay Caddesi üzerindeki yeni eğlence merkezinin ihalesinin sonuçlanmasını beklediklerini belirten Başkan Yüksel, şu bilgileri verdi:
"Eğlence merkezi, yap-işlet-devret modeliyle inşa edilecek. İhaleyi alan firma, 6 bin 700 metrekarelik alanda bir yarı olimpik havuz, iki süs havuzu, yeşil alan düzenlemesi ve restoran yapacak. Bunların karşılığında da 10 yıl boyunca belediyeye kira ödeyerek tesisi çalıştırma hakkına sahip olacak. 10 yıl sonunda tesis tamamen belediyenin mülkiyetine geçecek. Bu yılın sonunda eğlence merkezi belediye de işletebilir, aynı şirkete tekrar kiralanabilir. Belediye, tek kuruş harcamadan dev bir tesis kazanmış olacak."
Kısa sürede tammalanacak eğlence merkezinin sadece Gaziemirlilere değil, tüm İzmirlilere hitap edeceğini belirten Başkan Yüksel, "Kentlilerin günübirlik eğlenebilecekleri, dinlenebilecekleri ve sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri bir yer olacak. Yarı olimpik havuz ve restoranların yer alacağı proje, ilçemize yeni bir soluk getirecek" diye konuştu.

Yeni Asır / 17.07.2007