Gaziemir’e üç kavşak

Adnan Menderes Havaalanı’nın Dış Hatlar Terminali’nin açılmasıyla artan trafik yoğunluğuna Ege Serbest Bölgesi, Kipa-Sarnıç kavşağı ve Gaziemir girişine yapılacak üç adet yonca kavşak düzenlemesi ile çözüm getirilecek
 
<Hatice Alparslan – Gazete Yenigün – 16.01.2007>
 
Gaziemir Belediye Başkanı Adnan Yüksel, Akçay Caddesi’ndeki ulaşımı rahatlatmak için üç adet “yonca kavşak” yapılacağını açıkladı. Kavşakları İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağını belirten Yüksel, “Yıl içinde projelerin tamamlanarak yapım çalışmalarına başlanmasını bekliyoruz” dedi.
Adnan Menderes Havaalanı’nın Dış Hatlar Terminali açıldıktan sonra Gaziemir girişi, Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ) ve Kipa-Sarnıç Kavşağı’ndaki trafiğin daha arttığını ve çekilmez hal aldığını belirten Başkan Yüksel, kavşakların yapılma aşamasında trafik sorunu yaşanmaması için ağlantı yollarının da açılması gerektiğini belirtti. Yüksel, bağlantı yolları açılmadan çalışmalara başlanırsa yol çalışmaları ile birlikte trafiğin çözülmez bir düğüm haline gelebileceğine dikkat çekti.
 
Bu yıl içinde çözülmesini bekliyoruz
 
Yüksel, kavşak yapım yetkisinin Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunun altını çizen Yüksel, “Gaziemir’de özellikle havaalanı istikametinde ciddi trafik problemleri yaşıyoruz. Gaziemir Belediyesi olarak buradaki trafik yoğunluğunu azaltmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne girişimlerde bulunduk ve cevap alabildik. Yonca kavşakların yapımı şuan Büyükşehir’de proje aşamasında. 2007 yılı içinde ihale edilip yapımına başlanmasını bekliyoruz. 3 noktaya kavşak yapımı bittikten sonra bu bölgede artık trafik problemi yaşamayacağız” diye konuştu.