Gaziemir pazaryeri açıldı

Gaziemir Belediyesi, kışın yağmur çamur, yazın toz toprakta alışveriş yapmak zorunda kalan esnaf ve vatandaşları kurtarmak için yaptığı uzay çatılı Atıfbey Mahallesi Merkez Pazaryeri hizmete girdi. Pazaryerinde tezgah açacak esnaflar da kura çekimi yaptı.
Belediye Nikah Salonu'nda Pazarcılar Odası'ndan görevliler ve noter huzurunda düzenlenen kura çekimine odaya kayıtlı pazarcılar katıldı. Kurada 4 bin 968 metrekare alan üzerinde bulunan merkez pazaryerindeki 632 tezgah, esnaf ve pazarcılara tahsis edildi. Katılanlar, isimlerinin okunmasıyla satış yapacakları dükkan ya da tezgahları kura çekerek kendisi belirledi.
Hizmete giren pazaryerinde hanımlara, belediye tarafından mutfak önlükleri dağıtıldı. Atıfbey Mahallesi Merkez Pazaryeri'nde 343 manav grubu, 223 tuhafiye grubu ve 66 gıda grubundan oluşan toplam 632 tezgah bulunuyor. Mevcut pazaryerinin üstü, tamamen çelik uzay çatı sistemiyle kapatıldı. 2 bin 500 metrekare bodrum katının otopark olarak kullanılacağı pazaryerinin 3 bin metrekare kapalı pazar alanı bulunuyor. Güvenliğin kameralarla sağlandığı pazaryerinde ayrıca beş dükkan ve alışverişe gelen ailelerin çocuklarını bırakabileceği oyun ve bakım odası yer alıyor. Merkez Pazaryeri çarşamba günleri semt pazarı, cuma günleri tekstil pazarı olarak hizmet verecek.

HaberEkspres – 06.07.2007{nomultithumb}