Öfke ağaç kestirdi

CHP Güzelbahçe Belediye Başkanı Avkıran, mahkemelik olduğu ailenin çam ağaçlarını kestirdi. Eğitimci Altunbaş Ailesi, ağaçları kestirdiği için Avkıran’ı mahkemeye vereceklerini söyledi

İZMİR’İN Güzelbahçe ilçesinde 21 yıldır oturan emekli eğitimci Altunbaş Ailesi’nin yetiştirdiği çam ağaçları, iddiaya göre, CHP’li Belediye Başkanı Ertan Avkıran tarafından kestirilince, olay karakolluk oldu. Yol geçecek gerekçesiyle kesilen çam ağaçlarının, çıkmaz sokakta bulunduğunu belirten emekli öğretmen Canan Altunbaş, Güzelbahçe Belediyesi ile ilgili daha önce açtıkları davalardan dolayı Avkıran’ın öfkesine uğradıklarını ileri sürdü.

ALTUNBAŞ, ‘Belediye yönetiminin bir dizi uygulama ve usulsüzlüklerinden dolayı, eşim davalar açtı. Belediye, davaları kaybetti. Uzun süredir üzerimizde uygulanan psikolojik baskı bir sonuç vermeyince, şimdi 6 yıl önce diktiğimiz çam ağaçlarımızı kestiler. Burada yol yapılacak deniliyor. Orası çıkmaz sokak. Çamlar maksatlı ve bizi yıldırmak için kesildi. Bu olayı da yargıya taşıyacağız’ dedi. <

‘Sanki canımızı aldılar’

CANAN Altunbaş, ‘Zabıta yetkilileri bana, ‘komşunuzdan şikayet var, ağaçlar önlerini kapatıyormuş’ dedi. Ben de, bari izin verin ağaçlara uygun yer bulalım, oraya taşıyalım dedim. ‘Siz çenenizi yormayın’ deyip ağaçları kestiler. Arazime izinsiz giren zabıta görevlilerinden şikayetçi oldum. Oraya yol yapacaklarını da söylüyorlar. Ancak, o küçük arazinin iki tarafı da kapalı, yol yapacaklarını söylemeleri sadece bahane’ diye konuştu.

GÜZELBAHÇE Belediyesi’nin daha önce garajlarını ve bahçelerindeki kulübelirini de yıkmak istediğini belirten Ünsal Altunbaş ise, savcının takipsizlik kararı verdiğini ifade etti. Yan komşularının evlerini imara aykırı yapmalarından dolayı şikayette bulunduklarını, davalarının hala sürdüğünü söyleyen Altunbaş, ‘Daha önce de bahçemizdeki incir ağacını kuruttular. Labaratuar tetkikleriyle zehirlendiğini belgeledik. Davamız hala sürüyor. Bugüne kadar davalardan dolayı 8-9 bin YTL zarara girdim. Ama hakkımı aramaya devam edeceğim’ dedi.

Star Ege – 14.04.2007{nomultithumb}