EXPO kavgası karşıya sıçradı

URLA, İNCİRALTI VE BUCA’DAN SONRA YENİ BİR TALİP ÇIKTI
{nomultithumb}
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ''EXPO Koyundere’de olsun. İzmir’in karşı tarafı üvey evlat muamelesinden kurtulsun'' dedi

İZMİR DHA 07-02-2007

Yeniden kentin gündeminde
İZMİR’İN talip olduğu EXPO 2015, olay yaratan Tayland gezisinin ardından bu kez yeni bir tartışmayla gündeme geldi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, organizasyona İnciraltı, Buca ve Urla’dan sonra kentin ''karşı tarafı''nı adres gösterdi, özetle şöyle konuştu.

''Burada her şey var''
''DİĞERLERİNİ bir kenara bırakın, buraya bakın. Karşıyaka-Çiğli-Menemen bölgesinde hava limanıysa hava limanı, denizse deniz, turizmse turizm, tarihse tarih, Koyundere’de üniversite alanı var. Bu sayede çevre yolu biter. Harmandalı’daki çöp alanını düzenlenme şansını yakalarız.

''Hiç de geç kalmadık''
KARŞI taraf artık üvey evlat muamelesi görmesin. Yatırımların yüzü bize dönsün. Biz Karşıyakalılar, EXPO’nun bu bölgede yapılmasını istiyoruz. Araştırdım ve burada olabileceğini tespit ettim. Geç kalmış değiliz. Çünkü İzmir, henüz EXPO’nun yerini kesin olarak belirlemedi.''

AKP TEPKİ GÖSTERDİ

Atı alan Üsküdar’ı geçti
AKP Karşıyaka İlçe Başkanı Mikail Bilici, Cevap Durak’ın EXPO’ya talip olmasını geç kalmış bir açıklama olarak nitelendirdi. Bilici, Durak’a ''Uyan da balığa gidelim. Atı alan Üsküdar’ı geçti. Biz bu konuda girişim başlattığımızda destek göremedik. Artık nazım imar planında bile Urla ile ilgili yerler ayrıldı. Bir belediye başkanı ilçesine işte bu kadar sahip çıkıyor'' dedi.