EXPO 2015’e Çeşme de talip oldu.

EXPO 2015 için Milano ile yarışan İzmir'de fuar alanı tartırmaları sürürken, bir adaylık teklifi de Çeşme'den geldi. AKP İlçe Başkanı Atilla Certel, EXPO 2015'e Çeşme'nin tartışmasız aday olduğunu ..

söyledi. AKP Çeşme İlçe Başkanı Atilla Certel, EXPO 2015'e yer seçimi için talip olduklarını söyledi. Çeşme'nin termal turizm ve rehabilitasyon merkezi olarak dünyada marka olduğunu belirten Certel, turizm, termal ve rehabilitasyon kapasitesi ile EXPO 2015 için alternatifsiz aday olduğunu dile getirdi.
Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy ve AKP Urla İlçe Başkanı Latif Özkan'ın EXPO 2015'e yer için aday olduklarını açıklamalarının ardından Çeşme İlçe Başkanı Certel de aday olduklarını söyledi. AKP İlçe teşkilatları arasında hizmet için yarıştıklarını söyleyen Certel, "AKP'nin güzel özelliklerinden biri de teşkilatın hizmet için yarışmasıdır. Diğer partiler farklı şeyler için yarışırken biz hizmet için yarışıyoruz. Bu yarışta kardeşlik ve dostluk hakim" dedi.

Çeşme'yi dünya tanıyor

Çeşme'yi bütün dünyanın tanımasının da büyük avantaj olduğundan söz eden Certel şöyle devam etti: "EXPO 2015 içeriğine uygun alternatif termal kent projelerimiz bile hazırlanmış durumda. Dünyanın tanıdığı Çeşme, EXPO 2015 için alternatifsiz bir adaydır. Temiz havası ve yarımadanın organik tarıma uygunluğu ayrı bir avantajdır. Kültürlerin buluşması için Çeşme, turizm kapasitesi, doğal ve arkeolojik zenginlikleri ile en avantajlı bir kent konumundadır. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Sayın Abdullah Gül'ün Yönlendirme Kurulu Başkanı olması ile hükümetimizce sahip çıkılması bu fuarın başarı ile gerçekleştirileceğinin teminatıdır"

Haber Ekspres 17.12.2006