Engellilere huzurevi projesi için buluştular

TAYFUN KELEŞ (Yeni Asır – 23.10.2007){nomultithumb}

Dünya Engelliler Derneği, engellilere bakımevi ve huzurevi açmak amacıyla Çiğli Kipa'da bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Engelli vatandaşların yaşlılıklarında bakım ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla oluşturulan proje Tesco Kipa'nın desteği ile İzmir'de başladı. "Huzur çatısı" adı altında düzenlenen etkinliklere fotoğraf sanatçısı Yunus Koç, Milli Takım eski Teknik Direktörü Mustafa Denizli ile Milli Takımlar doktoru Levent Köstem katılarak destek verdiler.
Yunus Koç açtığı fotoğraf sergisinin ve oluşturduğu fotoğraf albümünün tüm gelirini derneğe bağışladı. Dernek Başkanı Ali Karaibrahimoğlu yaşlandıktan sonra engelli insanların sahipsiz kaldığını belirterek, " Maalesef Türkiye şartlarında engelli vatandaşlara tam anlamayla sahip çıkan kurumlar da yok. Dernek olarak annelerimizi gözleri arkada bırakmamak için mutlaka engelliler için bir huzurevi yapacağız. Bu etkinliklerimizi 15 ilde gerçekleştireceğiz" dedi.
Teknik Direktör Mustafa Denizli ise engelliler konusunda herkesin duyarlı davranması gerektiğini belirterek, daha önce olduğu gibi bundan sonra da bu tür kampanyalara katılacağını söyledi.