Şemikler Mahallesi’ne bir dokun bin ah işit…

Aliağa-Menderes raylı sisteminin, ikiyi böldüğü Şemikler de sorunlar bitmiyor. Raylı sistem nedeniyle zor günler yaşadıklarını belirten Şemikler Mahallesi Muhtarı Kemal Kasap, hurdacılar ve çingenelerin atlarının da sorun olduğunu söyledi.

Hurdacıların 6276 sokak no: 90, 6299 sokak no: 11, 6276/2 no: 6, 6286 sokak no: 21 gibi adreslerdeki dükkânları hurdalık olarak kullandıklarını belirten Kasap, “Bu adresleri belediye görevlileri mühürlüyor onlar söküp işlerine devam ediyorlar. Kalıcı bir çözüm olmuyor” dedi.
Belediye tarafından mühürlenen dükkânların mühürlerini söken hurdacıların yolda bulunan ızgaraları bile çaldıklarına ileri süren Kasap, “Yollara güçlükle taktırdığımız ızgaraları çalıyorlar. Sonrada biz çalmadık diyorlar madem çalmıyorlar nereye gidiyor bu ızgaralar? Çala çala yollarda ızgara kalmadı buna artık köklü bir çözüm istiyoruz” diye konuştu.
Atlar, çiçekleri yiyor
Muhtar Kasap’a göre, mahallede yaşayan çingenelerin atları oluşturuyor. Çingenelerin elliye yakın atı olduğunu ve bu atların geceleri vatandaşların bahçelerinde bulunan meyve, sebzeyi yediğini söyleyen Kasap, vatandaşların kendisine gelerek bu durumdan şikâyetçi olduklarını ancak belediyenin de bu konuda yeterli cezası olmadığı için bir çözüm yolu bulunamadığını belirtti.
Belediyeye defalarca dilekçe verdiğini belirten Muhtar Kemal Kasap, “Atlar özenle yetiştirilen meyveleri, sebzeleri, çiçekleri yiyorlar ve tahrip ediyorlar. Karşıyaka Belediyesine şikayet ediyoruz üç kuruş ceza yazıyorlar ve belediyenin atlara bakacak yeri olmadığı için atları serbest bırakıyorlar. Gerek belediyeye yazılı ger ekse sözlü olarak defalarca başvurduk ancak değişen bir şey yok. Ben artık ne yapacağımı bilemiyorum buna bir çözüm bulsunlar” diyerek yakınıyor.

gazeteyenigün 28.07.2007{nomultithumb}