Çeşmeye TOKİ el attı

Çeşme’de son yıllarda yaşanan konut sıkıntısı ve kiraların astronomik rakamlara ulaşması, Çeşme’ye tayinle gelen memurlara ve dar gelirli vatandaşlara büyük sıkıntı yaratırken; AK Parti Çeşme İlçe Teşkilatı sorunun çözümü için girişimde bulundu.

 AK Parti Çeşme Teşkilatı vatandaşlardan gelen sorun ve sıkıntıları dosya haline getirip AK Parti İzmir Milletvekilleri ve İzmir İl Başkanlığı’na ileterek Çeşme’de alt – orta gelir grubu aileler için toplu konut çalışması talep etti. Gerekli başvuruların yapılmasıyla birlikte TOKİ yetkilileri Çeşme’de inlemelerde bulunarak proje hazırlanması aşamasına geçti.

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Atilla Certel, Çeşme’de yıllardan beri konut sıkıntısı yaşandığını belirterek “Çeşme’de dar ve orta gelir grubu vatandaşlarımız yıllardan beri konut sıkıntı çekmektedir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’yla  (TOKİ) yapılan görüşmeler sonuç verdi. TOKİ yetkilileri Çeşme’ye gelerek incelemelerde bulundu. Daha sonra Kaymakamlık aracılığıyla talep formları dağıtılarak anket çalışması yapıldı. Anket sonucunda yaklaşık 4 bin vatandaşımız TOKİ Konutları yapıldığı takdirde başvurmak istediğini beyan etti. Son olarak TOKİ Başkanlığı, konutlar için proje hazırlama aşamasına geldi. Umuyoruz ki, en kısa sürede proje çalışmaları bitirilip evlerin yapımına başlanacaktır” dedi.

Yenigün – 03.10.2007{nomultithumb}