‘Şehir plancısı’ Başbakan!

‘Şehir plancısı’ Başbakan!

Başbakan Erdoğan’ın 30 Mart’taki Bursa ziyaretinde kenti helikopterle havadan inceleyeceği ve hem Uludağ’ın rotasını çizeceği hem de yeni stadın yerini belirleyeceği iddia edildi.

Bursa Olay Gazetesi’nin haberine göre, daha önceki açıklamasında Uludağ’daki tesislerin gecekondu mantığıyla yapıldığını ve hepsinin ömürlerini doldurduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, Bursa gezisi sırasında bölgeyi bizzat inceleyecek ve yapılması gereken yatırımları belirleyecek. Habere göre, Başbakan’ın Bursa ziyaretinin 30 Mart’ta gerçekleşeceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Kenti helikopterle havadan inceleyeceğiz. Bu inceleme sırasında yapılması planlanan yeni stadyumun yerini de tespit edeceğiz” dedi.

Bakan Çelik, 30 Mart Pazar günü Başbakan Erdoğan’ın Bursa’ya gelerek bazı yatırımlar için kenti helikopterle havadan inceleyeceğini söyledi. Çelik, “Bu inceleme sırasında yapılması planlanan yeni stadyumun yerini de belirleyeceğiz. Uludağ’ı havadan inceleyerek yapılması gereken yatırımları yerinde görecekler. Bursa hak ettiği yatırımları alacak” dedi.

Birgün / 11.03.2008