Ege’nin yolları artık daha geniş olacak

Kuzeyde Çanakkale, güneyde Muğla'nın Fethiye ilçesi, doğuda ise Afyonkarahisar'a kadar 65 bin kilometre alana sahip Karayolları İzmir. 2. Bölge Mü-dürlüğü'nün, Ege Bölgesi'nde 100 noktada yol bakım, onarım, yenileme ve genişletme çalışması yürüttüğü bildirildi.

Karayolları İzmir 2. Bölge Müdürü Erol Altun, bu yıl 150-200 km bölünmüş yol ile İzmir Kuzey Çevre Yolu'nun kalan kesiminin tamamlanacağını, yaklaşık 1400 kilometre bölge yollarında da çalışma yürütüleceğini söyledi. Geçen yıl 150 km bölünmüş yol ile İzmir Kuzey Çevre Yolu'nun 11,5 kilometresini bitirdiklerini, yaklaşık 1300 km yolda da bakım, onarım çalışması yürüttüklerini bildiren Altun, kendi kaynaklarının yanında valilikler ve yerel yönetimlerin imkânlarını kullandıklarını ifade etti. Öncelikle dar ve virajlı yolları ele aldıklarını belirten Altun şu bilgileri verdi:

"Geçen yıl Beydağ ile Alsandağı arasındaki 19 kilometrelik yolu genişlettik. Bu yıl da Ödemiş-Kiraz arasında 12 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarına başladık. 5 kilometrelik kısmı genişlettik. Bakım, onarım ve genişletme çalışmaları yaptığımız 100 noktaya trafik uyarı ve ikaz levhaları diktik." AA

Birgün – 22.03.2007