Durak’ı yargı durdurur!

{nomultithumb}Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Mavişehir tartışması için açık konuştu

Olmayacak bir işti ama Durak’ın ısrarı üzerine yaptık. Yarın yargıdan dönecek bir iş…
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege TV’de önceki akşam canlı yayınlanan "Feyzi Hepşenkal’la Politika" programına konuk oldu. Gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtlayan Kocaoğlu, önemli açıklamalar yaptı. Çok yoğun tempoda, irili ufaklı 400’e yakın projeyi yürüttüklerini söyleyen Kocaoğlu, bu nedenle annesini, babasını, hatta İstanbul’daki oğlunu bile arayıp soramadığını söyledi.
Sıcak bakmadık
Aziz Kocaoğlu, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin planına ticaret ve otel notunu Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın ısrarı üzerine ekleyip Meclis’te kabul ettiklerini açıkladı. Durak’ın Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ni ticaret ve otel alanına dönüştürme isteğine önce sıcak bakmadıklarını söyleyen Kocaoğlu, "Olmayacak bir işti. Ama Durak’ın ısrarı üzerine yaptık. Yarın yargıdan dönecek bir iştir. Savunulabilecek bir şey değil. Benim de inancım odur ki, yargı bu kararı bozacaktır" dedi.
Bayramda indirim
İzmir’de geçen Ramazan Bayramı’nda ulaşımı ücretsiz yaptıklarını söyleyen Kocaoğlu, "Bayram’da ulaşım bedava olunca izdiham oluyor. Vatandaşlarımızdan bu yönde çok şikayet aldık. Ancak, vatandaş da bayramda İzmir’i gezdi. Bu da bir realite" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önümüzdeki Kurban Bayramı için bilet fiyatlarını yarıya indirme kararı aldığını belirten Kocaoğlu, "İzmir’de de yüzde 50 indirim kesin olur. Kesin kararımızı yarın vereceğiz" diye konuştu.
Gazete Yenigün – 27.12.2006