Dörtyol’a köprülü kavşak

HaberEkspres – 07.08.2007{nomultithumb}

Uşak Belediyesi, şehir içinden geçen İzmir-Ankara devlet karayolu üzerine Dörtyol çevresindeki trafik kazalarını en aza indirmek ve daha rahat bir trafik akışı sağlamak amacıyla köprülü kavşak yapacak.
12 taşıyıcı kolon üzerine yapılacak olan köprülü kavşağın valilik Konağından başlayacağı ve Dörtyol kavşağına 100 metre ileride sona ereceği bildirilirken köprünün yüksekliğinin 8 metre olacağı öğrenildi.
Köprüyle ilgili statik hesapların ve deprem yönetmeliği ile ilgili çalışmaların da tamamlandığı ifade eden Belediye Başkanı Mesut Apaydın, köprü inşaatını 55 gün içerisinde tamamlayacaklarını söyleyerek, "Dörtyol mevkiine yapılacak köprülü kavşak, nüfus ve yerleşim alanı olarak büyüyen ve araç sayısı her geçen gün artan şehrimizde önemli bir rahatlama sağlayacaktır. Büyüyen ve gelişen kentimizde büyük şehirlerde yaşanan sorunlar yaşansın istemiyoruz. Yeni projelerle kentimizin gelişmesinin önünü açacağız. Önemli olan sorun ortaya çıkmadan gerekli tedbirleri alıp, projeler geliştirip, çözüm üretmektir. Dörtyol mevkiine yapmayı planladığımız bu çalışma da böyle bir yaklaşımın sonucudur" dedi.