‘Dinler Bahçesi’ni vakıf yapacak

Kamuoyunda Dinler Bahçesi olarak bilinen Kuşadası Cennet Bahçesi projesiyle ilgili çalışmalar son aşamaya geldi. Kuşadası Marbel Otel’de yapılan toplantıda Cennet Bahçesi projesinin hayata geçirilmesi için vakıf kurulmasına karar verildi.
Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar, Aydın İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ata, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un Danışmanı Metin Akar, Projenin kurulacağı arazinin sahibi Sefa Zengin ve davetlilerin katıldığı toplantıda Proje Genel Koordinatörü Zafer Tongaz tarafından sinevizyon eşliğinde sunum yapıldı.
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda 3 semavi dine ait ibadethaneler ile Miniaturk’ten oluşacak Kuşadası Cennet Bahçesi projesinin kurulacak bir vakıf tarafından yürütülmesine karar verildi. Cennet Bahçesi Projesi Genel Koordinatörü Zafer Tongaz, Cennet Bahçesi projesinin Kuşadası’nda turizme büyük bir ivme kazandıracağını belirterek, inşaatın temelini yazın atmayı hedeflediklerini söyledi.

Yenigün – 23.05.2007{nomultithumb}