Deprem değil sağanak yağış

Deprem değil sağanak yağış  

{nomultithumb}BölgeSEL felaket!

 

Salihli’de 2,5 saat yağan şiddetli yağmur dokuz mahalleyi felç ederken ahşap iki ev ile birçok dam ve bahçe duvarları yıkıldı. Sokaklar göl oldu. Belediye bütün imkânlarını ve birimlerini seferber etti. Evi yıkılan ve su basan aileleri otellere yerleştirdi.

Eski camii, Kocaçeşme, Atatürk, Dede taşı, Yörük, Güneş, Gümüş,  Sarı pınar, Cumhuriyet mahallerinde birçok ev  ve işyerini su bastı. Atatürk Mahallesi 535 sokak no 17’deki Hüseyin Boz el’e ait ahşap ev ile cumhuriyet mahallesindeki soğuksu sokak no 13’deki hanım yıldız’a ait ahşap ev çökerken Atatürk mahallesindeki 535 sokakta Ayşe gıda’ya ait dolu depoları su bastı.

  Otele yerleştiridiler

Salihli cadde ve sokaklarında yağan yağmurlara dağdan gelen sularda eklenince sele dönüştü. Bu suları kanalizasyon lagarlarını da tıkayınca sokak ve caddeler su altında kaldı. Yaya vatandaşlar akşam saatlerinde evlerine gidemezken birçok araçta su yüzünden yolda kaldı. Salihli meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçeye 2,5 saatlik bir sürede metrekareye 13.2 kg yağmur düştü. Salihli Belediye Başkanı Uğur Okay, “Belediye olarak bütün birimlerimizi ve araçlarımızı seferber ettik. Evi yıkılan ve evlerini su basan bazı vatandaşlarımızı da gece otele yerleştirdik” dedi.

Yenigün / 26.05.2007