Denizli’de köprülü keyif

Denizli Belediyesi, şehirlerarası ve şehir içi ulaşımda trafik sorununa kesim çözüm için başlattığı köprülü kavşak yapımı hızla sürüyor.

İKİ yılda 5 köprülü kavşağı faaliyete geçiren Denizli Belediyesi, bu ayda 2 köprülü kavşak ve 4 yaya üst geçidini ihale ederek hemen yapımına başlatacak.

Denizli’de trafik rahatlıyor

ŞEHİRLERARASI ve şehir içi trafiği rahatlatmayı amaçlayan Denizli Belediyes köprülü kavşak yapımını hızla sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Bakırlı Zafer Katrancı, Sevindik, Dokuzkavaklar, Deliktaş ve Fatih Köprülü Kavşakları’yla Ankara-İzmir-Antalya ve Muğla karayollarında trafiği önemli ölçüde rahatlatırken, 2007 yılındada köprülü kavşak yapımı için kolları sıvadı.

SÜMER Mahallesi Köprülü Kavşağı ile İstasyon Köprülü Kavşağı’nın fizibilitesi tamamlanıp ihale aşamasına getirildi. Her iki köprülü kavşağın ihalesi de dün Denizli Belediyesi Encümen Salonu’nda yapıldı. Kazanan firmanın açıklanmasından sonra 100 gün içinde kavşakların tamamlanması bekleniyor. Öte yandan 2’si Emniyet Müdürlüğü yakını ve Deliktaş-Fatih Köprülü Kavşakları arasında, diğer ikisi ise İmam Hatip Lisesi önü ile Karabay Kavşağı yakınında 4 üst geçitin de yapılması planlandı. MURAT ACAR

02.03.2007 – Star Ege {nomultithumb}