Denizli usulü Mortgage

Belediye tarafından hazırlanan gecekondu ve kentsel dönüşüm projeleri sayesinde dar gelirli vatandaşlar ‘kira öder gibi ev sahibi’ olma hayaline kavuştu.

DENİZLİ Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi ve dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi yapma amacıyla başlattığı konut atağını sürdürüyor. Bu kapsamda, 2004’ün mart ayında verilen ‘5 yılda 3 bin konut’ sözü, henüz 5 yıl dolmadan 2006 sonunda yüzde 50 gerçekleşti.

BELEDİYE , bir yandan önceki yönetimler döneminde temeli atılan ancak, aradan geçen yıllarda bir türlü bitirilemeyen, Umutkent 1-2-3 ve Belkon Sosyal Konut Projeleri’ni tamamlayıp hak sahiplerinin mağduriyetini önledi. Diğer yandan Kentsel Dönüşüm Projeleri’ni hayata geçirdi. MURAT ACAR

Bu da yerli Mortgage

DENİZLİ Belediyesi, gecekondu dönüşüm projesi, kentsel dönüşüm projesi ve dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi yapma amacıyla başlattığı konut atağını sürdürüyor. Bu kapsamda, 2004’ün Mart ayında ‘5 yılda 3 bin konut’ sözü, henüz 5 yıl dolmadan 2006 sonunda yüzde 50 daha fazlasıyla tutulmuş oldu. Umutkent 1-2-3 ve Belkon Sosyal Konut Projelerini çok hızlı biçimde tamamlandı. 660 konut, tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

UMUTKENT 3’te ise 240 konut bitirilip anahtar teslim şeklinde sahiplerine verildi. Devam eden ve bitirilmesinde son aşamaya gelinen 860 konut ise yıl içinde tamamlanıp yine anahtar teslimi şeklinde sahiplerine verilecek. 1997’de temeli atılan 368 konutluk Belkon-Sosyal Konut Projesi istenilen seviyeye gelemedi. Yıllarca sürüncemede kalan bu konutlardan 196’sı 2006 yılı sonunda tamamlanırken, kalan 192 konut ise bu yıl içinde bitirilerek hak sahiplerine verilecek.

KENTSEL Dönüşüm Projesi kapsamında 2005’de yapımına başlanan 448 konutluk Aktepe Toplu Konutları’nda, bir yıl gibi kısa sürede 192 konut tamamladı. Karşıyaka Mahallesi 2. Etap Toplu Konut Alanı’nda oturan ve her birinin rızası alınan 192 hak sahibi bu konutlara yerleştirildi. Böylece, hak sahipleri sağlıklı, modern ve güvenli konutlara sahip oldu. MURAT ACAR
Star Ege – 26.02.2007