Büyükşehir’den iki müjdeli haber

 

Büyükşehir’den iki müjdeli haber

Güzelbehçe ve Narbel Konutları’na toplam 11.948 milyon YTL yatırım yapılacak
1- Güzelbahçe’de yapılacak anfitiyatronun temeli 6 Temmuz Cuma günü atılıyor
2- Aynı gün, uzun süredir gündemde olan Narbel Konut yolu çalışmaları başlayacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelbahçe’ye kazandırmak için geçtiğimiz Nisan ayında  yapım ihalesine çıktığı anfitiyatronun temeli 6 Temmuz 2007 Cuma gerçekleştirilecek olan törenle atılacak. Aynı gün yıllardan beri kent gündemini meşgul eden Narbel konut yolunun yapım çalışmalarına da başlanacak. İki yatırımın toplam bedelinin 11 milyon 948 bin YTL olacak. Yapım şartları arazinin yapısı sebebiyle oldukça zor olan Narbel yolu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin  çalışmaları sayesinde  kente kazandırılacak.
Anfitiyatro
Güzelbahçe Belediyesi’nin ön tarafındaki eğimli araziye yapılacak olan anfi tiyatronun sahne bölümü üç katlı olarak inşa edilecek. Arazideki kot farkından yararlanılarak sahne altında fuaye ve zemin katta ise sergi salonu oluşturulacak.Toplam 2 bin 850 metrekare inşaat alanı olan binada sahne 340 metrekare , sergi salonu 300 metrekare ve fuaye 300 metrekare alan kaplıyor. Toplam bin 140 seyirci kapasiteli olarak tasarlanan anfitiyatro 984 bin YTL’ye mal olacak.Bölgedeki önemli bir ihtiyaca cevap vermesinin yanı sıra, kültür – sanat ve sergi merkezi olarak da bir cazibe alanı yaratacak olan anfitiyatro,  başta Güzelbahçe ve Yarımada olmak üzere tüm İzmirliler’in hoşça vakit geçirmesine olanak sağlayacak.  Özellikle yaz aylarında bu alanda gerçekleştirilecek konserler, tiyatro oyunları ve sergiler, kültür ve sanat hayatını canlandıracak. İlçenin kültür ve sanat hayatına renk katacak olan anfitiyatro, yıl sonunda tamamlanacak.
NARBEL YOLUNA BAŞLANIYOR
Coğrafi koşullar nedeniyle yıllardan beri yaşama geçirilemeyen Narbel konut yolunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sayesinde mutlu son yaşanıyor. Açılacak yeni ulaşım aksı ile bu bölgenin Mithatpaşa Caddesi’ne de bağlantısı yapılacak. Narlıdere’nin üst bölgelerinde bulunan yerleşim alanlarının ana arterler ile bağlantısını sağlayacak bin 370 metre uzunluğundaki yeni imar yolunun yapımı 540 günde tamamlanacak. Yolun yapım ihale bedeli 8.5 milyon YTL. Proje ve yolun üst kaplama bedelleriyle birlikte toplam 11 milyon YTL’ye  malolacak.
Yenigün – 05.07.2007