Büyükşehir’den her semte bir spor salonu bir saha

Başkan Kocağlu, arazi buldukları her yere spor tesisi yapacaklarını söyledi

Belediye olarak beldelere çok amaçlı spor salonları yapmaya başladıklarını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Metropolde de her semte, arazi bulduğumuz anda kullanışlı spor salonları ve sahalar yapmak istiyoruz" dedi.
Beden eğitimi öğretmenlerinin dayanışmasını sağlamak ve örgütlü bir güç haline getirmek amacıyla kurulan Beden Eğitimi Öğretmenleri Dayanışma Derneği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti.

Ortak projeler
Dernek Başkanı Bülent Pamuk, gençlerin spor yapmasına olanak sağlamak için Büyükşehir Belediyesi ile ortak projeleri hayata geçirmeye hazır olduklarını söyledi. Okullarda mevcut spor salonlarının özelleştirildiğini ve spor dışı amaçlar için kullanıldığını belirten Pamuk, Başkan Aziz Kocaoğlu'dan bu salonları devralarak gençlerin kullanıma açmalarını istedi. Pamuk, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Abla-Ağabey-Kardeş projesine desteğe hazır olduklarını da söyledi.
Gençleri spora yönlendirmek için Belediye olarak bütün imkanlarını seferber ettiklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Okulların spor salonlarını devralmamız mümkün değil. Ama belediye olarak beldelere çok amaçlı spor salonları yapıyoruz. Metropolde de her semte, arazi bulduğumuz anda kullanışlı spor salonları, sahalar yapmak istiyoruz. Gençleri olumlu şeylere yönlendirmek amacıyla başlattığımız Abla-Ağabey-Kardeş projemiz ise tüm hızıyla devam ediyor. Yarınımızı emanet edeceğimiz gençlere yönelik projeler üretmeyi sürdüreceğiz. Bu konuda da sizden destek görmek bizleri mutlu etti " diye konuştu.
Kentteki yatırımların hızla sürdüğünü belirten Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi:
"Büyükşehir olarak belli merkezlerde yoğunlaşmak zorundayız. Aliağa-Menderes Projesi kapsamında Devlet Demiryolları ile ortaklık yapan ilk belediyeyiz. Jeotermali vilayet ile birlikte devralarak yüzde 50 kapasite artışı sağladık. Yeni fuar alanını odalar, özel sektör ile birlikte hayata geçiriyoruz. Su tasarrufu kampanyamız Türkiye'ye örnek oldu. İzmir bizimle birlikte bu ilkleri yaşıyor. Bizim duruşumuz, hayata bakışımız farklı. İzmirliler de bunu anlamaya başladı."

ÜCRETSİZ KURS
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, beden eğitimi öğretmenlerinin önerisi üzerine, spor akademilerine hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs verme konusunda yeni bir proje geliştirebileceklerini söyledi. Proje hayata geçtiğinde, spor akademilerine hazırlanan öğrenciler, hiç bir ücret ödemeden kurs alabilecekler.

Milliyet EGE – 02.11.2007{nomultithumb}