Büyükşehirde her şey daha iyi ulaşım için

Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka, Çiğli, Konak, Bornova, Narlıdere, Gaziemir ve Buca’da çok sayıda meydan ve bulvar düzenlemesi yaptı. Yeni imar yolları açtı

İZMİR Milliyet 07.02.2007{nomultithumb}

Bir süre önce inşaatı tamamlanan Kuzey Çevre Yolu'nun bağlantılarını yapmamakla suçlanan Büyükşehir Belediyesi'nin, kent merkezinde pek çok cadde, bulvar, meydan ve yeni yollar açtığı bildirildi.
Kentin en öncelikli konularından olan ulaşım sorununun çözümü için bir çok proje üreterek uygulamaya koyduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yapımına başlamak üzere oldukları karayolu alt ve üst geçitlerin de bu projelerin bir parçası olduğunu hatırlattı.
Mavişehir’de bulunan Ege Park ve çevresindeki yollar imar planına uygun hale getirildi.Altınyol’da Bayındırlık İl Müdürlüğü ile Zafer Payzın Kavşakları arasındaki güzergahta yeni bir yol oluşturuldu.

Yeni düzenlemeler yapılıyor
Karşıyaka İskele Önü meydan düzenlenmesi çalışmaları tamamlandı. Çiğli’de Evka 5 ve Egekent’i birbirine bağlayan yeni bir yol alındı. Gültepe Samsun Caddesi baştan aşağı yenilendi. İnciraltı Bakü Bulvarı yeniden düzenlendi. Gediz’de demiryolu alt geçidi tamamlanarak hizmete açıldı. Bornova Meydanı, ''Kent Meydanı'' kimliğine kavuşacak şekilde düzenlendi. Bornova’da Yunus Emre ve Mevlana mahalleleri önündeki Bornova Caddesi’nin düzenleme çalışmalarına başlandı. Buca’daki üç büyük mahallenin ana güzergahını oluşturan Ahmet Yesevi Caddesi yeniden düzenlendi. Narbel Konutları ile İnönü ve Atatürk Mahallesi’ndeki ulaşım probleminin ortadan kaldırılması amacıyla yeni bir imar yolu açılıyor.
Gaziemir Ege Serbest Bölgesi kavşağı, Gaziemir giriş kavşağı ve Sarnıç’ta karayolu alt geçidi yapılması için projelendirme çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi.