Büyükşehir, sorunları artık toptan çözecek!

Büyükşehir, sorunları artık toptan çözecek!

Bu amaçla özel ekipler oluşturuldu, kollar sıvandı. Mahallede yol, kaldırım, meydan, pazaryeri düzenlemesinden kanal yapımı ve cami onarımına kadar ne eksik varsa tek tek yerine getiriliyor

İZMİR Milliyet

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bazı semtlerde hizmet eksiklerini belirleyip aynı anda hepsini birden çözecek özel ekipler oluşturdu. Ekipler, girdikleri mahallede yol, kaldırım, meydan ve pazaryerinin düzenlenmesinden kanal yapımı ve cami onarımına kadar ne eksik varsa tek tek yerine getiriyor. Yaklaşık bir aydır 73 mahallede veri toplama çalışması yürüten Büyükşehir, bu uygulamanın ilkini, Konak Limontepe’te gerçekleştirmeye başladı.

İlk uygulama Limontepe’de
Semtin ulaşım sorunu yeni otobüslerle çözüldü. İZSU, 24 kilometrelik şebeke yeniledi. Fen İşleri Daire Başkanlığı, ana güzergah olan 9701-9725 ve 9757 sokakları elden geçirdi. Asfaltı yenilenip kaldırım düzenlemesi yaptı. Ulu Önder Atatürk’ün bir büstünün de bulunduğu Atatürk Meydanı yeniden düzenlenirken, ışıklandırılması için de düğmeye basıldı. Ayrıca, cemevi ile Fevzi Çakmak ve Çakırtepe camilerinin bakımlarının yapılması kararlaştırıldı.
Muhtar Tacim Öz, Başkan Aziz Kocaoğlu’na mahalleli adına teşekkür etti.
Kocaoğlu da her fırsatta, ''Kent merkezinde ne varsa, kenar bölgelerde de aynısı olacak'' dediğini hatırlattı. Kocaoğlu, ''Ne demek istediğimi, yapılan hizmetlerle yakında herkes çok daha iyi anlayacak'' diye konuştu.

Milliyet Ege / 13.12.2007 {nomultithumb}