Büyükşehir, Buca’da ulaşıma neşter vurdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin altyapısını yenilemeye devam ediyor. Şimdi de sıra Buca’da… Yollar, kaldırımlar ve kavşaklar elden geçiriliyor. Çalışmalar tamamlandığında trafiğin rahatlayacağı belirtiliyor

İZMİR Milliyet EGE 19.06.2007{nomultithumb}

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’nın önemli güzergahlarından Menderes ve Adnan Kahveci caddelerine el attı. Projeler çerçevesinde her iki yolda da yoğun kullanım sonucu yıpranan tretuvarlar yenileniyor, zemin de iyileştiriliyor.

Elektrik hattı yer altına
Büyükşehir’den yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: ''Çalışmalar kapsamında, Menderes Caddesi’nde 4 noktadaki sinyalize kavşaklar düzenlenip, yenilenecek. Her iki caddedeki havai elektrik hatları yer altına alınacak, yeni aydınlatma elemanları monte edilecek.'' Menderes Caddesi’ndeki çalışmaların ağustos sonunda, Adnan Kahveci’deki işin ise kasımda tamamlanmasının planlandığı da kaydedildi.

Evka-1’de iş bu hafta bitiyor
Açıklamada; ''Çalışmalar tamamlandığında ilçenin iki önemli caddesi hem daha modern hale dönüştürülmüş olacak hem de sürücüler ve yayalar için daha güvenli hale gelecek.
Ayrıca Buca Evka 1’de bulunan Murathan ve Türkmenistan caddelerinde de yol ve kaldırımlarda onarım işlemleri gerçekleştiriliyor. Bu çalışmaların da hafta içinde tamamlanması hedefleniyor. Kent genelinde sürdürülen kavşak düzenleme çalışmaları ise Buca’da da devam ediyor. 313-296 sokakların kesişimi, Filli ve Çevik Bir kavşakları düzenlendi'' denildi.