Buca’ya yeraltı otoparkı

 

{nomultithumb}

Büyükşehir, Kasaplar Meydanı’nı yeniden düzenleyecek. Proje en geç 10 gün içinde ihaleye çıkarılacak…
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca bölgesinin bir kısmının otopark ihtiyacını karşılayacak Buca Kasaplar Meydanı yeraltı otoparkı için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Başkan Kocaoğlu, “Bu bölgenin otopark ihtiyacını karşılarken diğer yandan meydan düzenlemesi de yapacağız. Buca Kasaplar Meydanı, yeşil alanı,  çocuk oyun parkları, kafeteryaları ile Bucalılar’ın nefes alacağı yepyeni bir mekan olacak” diye konuştu.
Kentin otopark ihtiyacının karşılanması amacıyla büyük bir atılım gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, hizmete giren Bahriye Üçok, Alsancak Spor Salonu Önü yeraltı otoparkları ile yapımı devam eden Kültürpark Yer Altı Otoparkı’nın ardından Buca’ya da yeraltı otoparkı kazandırmaya hazırlanıyor….
İzmir Büyükşehir Belediyesi meydan düzenlemesi ve yeraltı otoparkı için Ocak ayında ihaleye çıkacak. 6 bin 271 metrekarelik alanda yapılacak düzenlemeler kapsamında meydanın altında 170 araçlık 2 katlı yeraltı otoparkı inşa edilecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Kasaplar Meydanı’nı da Bucalılar’ın hoşça vakit geçirebileceği bir mekan haline getirecek. Platform şeklinde yapılacak meydan düzenlemesi kapsamında yeşil alanlar oluşturularak oturma grupları yerleştirilecek;  gezinti yerleri, çocuk oyun parkları, kafeterya, restoran ve heykel alanı ile Buca Kasaplar Meydanı yepyeni bir görünüm kazanacak.
Gazete Yenigün – 17.01.2007