Buca’nın yolları üvey mi?

1 Temmuz 2008 – Yenigün{nomultithumb}

 

[HATİCE ALPARSLAN]

Şeboy’a, yüzde 10’kalan işlerin tamamlanmadığını söyledi

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy ilçedeki trafik sıkışıklığını sona erdirecek yolların, bitmek üzere olmasına karşın Büyükşehir Belediyesi’nin üzerine düşeni yapmadığı için tamamlanamadığını söyledi.Şeboy, Buca’nın yol haritasını 4 yıl önce hazırlayıp Büyükşehir Belediyesi’ne sunduğunu hatırlatarak, ellerinden geleni de yaptıklarını belirtti ve “Ancak Büyükşehir Belediyesi’nden yolları tamamlamak için hala bir atak görülmüyor” dedi.

Buca’nın üst kesimlerindeki mahallelerin dar sokaklarından araç geçişini rahatlatmak isteyen Başkan Şeboy, Buca-Koop içinden başlattığı yolu, Yıldız Mahallesi, Çamlıkule Mahallesi, Yenigün Mahallesi, Fırat, Seyhan ve Akıncılar Mahallelerinden geçirerek Nato kavşağına çıkartıyor. Nato kavşağından sonra ana yolu bağlantısı Büyükşehir Belediyesi’ni bekliyor.

Başkan Şeboy’un projesine göre diğer bir yol ise Buca’nın 1401 no’lu sokağından başlıyor. 268 sokaktan geçerek, 272 sokağa bağlanıyor. Buradan da 4040/1 sokağa bağlanarak Yeşillik Caddesi’ne ulaşıyor. Yolun buraya kadar olan kısmı tamamlanmış durumda. Ancak, Yeşillik Caddesi’nden, Yeşildere Caddesi’ne bir bağlantı köprüsüyle ulaşması gerekiyor. Bunu da yine Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gerekiyor.

Şeboy, "Büyükşehir Belediyesi’ nin bu yolları tamamlanması lazım.İhalesini verecek yolu açacak o kadar" diye konuştu.