Buca’da trafiğe metro düzenlemesi

Buca’da trafiğe metro düzenlemesi

Şirinyer Tüneli ve İstasyonu inşaatı nedeniyle Namık Kemal Caddesi’ndeki hemzemin geçit dünden itibaren bir ay süreyle araç trafiğine kapatıldı

İZMİR Milliyet

Buca’da, Aliağa-Menderes Metrosu’nun Şirinyer Tüneli ve İstasyonu’nun yapım çalışmaları (İzmir Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi 3’üncü Etap Şirinyer Tüneli ve İstasyonu Yapım İşi) çerçevesinde Namık Kemal Caddesi’ndeki trafik akışı yeniden düzenlendi. Dün başlayan ve bir ay sürecek uygulama nedeniyle buradaki hemzemin geçit trafiğe kapatıldı.

Namık Kemal’de tek yön
Araç geçişleri, Namık Kemal Caddesi-Aydın Hatboyu Caddesi-463/5 Sokak karşısına denk gelen kısmının üzeri kapatılarak oluşturulan yeni yol ile 433/13 Sokak’tan devam edecek.
Çalışmalar süresince trafik, Namık Kemal Caddesi’nden Menderes Caddesi’ne doğru tek yönlü çalışacak.
Aydın Hatboyu Caddesi’nin alternatif olarak kullanılacak kısmı, Namık Kemal Caddesi’nden giriş alacak şekilde tek yönlü işleyecek. 433/13 Sokak’ta ise park yasağı uygulanacak.

İzmir Raylı Sistemi dünyaya anlatılacak

90 ülkeden 2 bin 900 üyesi bulunan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP), bugün İzmir’de, ''Toplu taşımacılıkta ücret toplama, bilgi teknolojileri ve hizmet kalitesi yönetimi'' konulu çalıştay düzenleyecek. İzmir Metro A.Ş.’nin ev sahipliğindeki etkinliğe, yerli ve yabancı 150 kişi katılacak. Hong Kong ve Paris metrolarının yanı sıra ‘İzmir Raylı Sistemi’nin de sunumları yapılacak. Dört oturumda, toplam 14 konuşmacı mikrofon başına geçecek. İzmir, UITP’in, Türkiye’deki 6 üyesinden biri… İzmir Sanat’ta, saat 09.00’da başlayacak çalıştayın açılışını, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yapacak.

Milliyet Ege / 09.11.2007