Bornova’ya 8 yeni kavşak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova’da büyük  bir bölgenin ana güzergahını oluşturan  Hürriyet ve Turgut Reis caddelerinin düzenlenmesi için yapım ihalesi gerçekleştirdi. Yıllardan beri  yoğun kullanım sonucu yıpranan iki cadde baştan aşağı yenilenecek. Çalışmalar kapsamında tretuarlar yenilenecek, güzergah boyunca gereken yerlerde kavşaklar oluşturulacak ve sinyalizasyon sistemi kurularak trafik akışı daha da güvenli hale getirilecek.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,  kent genelinde birçok cadde, bulvar ve meydanların düzenlenmesine ilişkin projelerin oluşturulmasına ve uygulanmasına önem verdiklerini  belirtti. Başkan Aziz Kocaoğlu “Bornova’nın  büyük yerleşim alanlarından olan  Atatürk ve İnönü mahallelerinde ulaşımın omurgasını oluşturan  Hürriyet ve Turgut Reis caddelerinde  yapacağımız yeni  çalışma ile  trafik  düzene girecek.  Özellikle  okulların yoğun olduğu bu bölgede kavşakları sinyalize hale getirerek yaya ve araç hareketleri için daha güvenli bir trafik akışı sağlayacağız” dedi.
Bornova İnönü ve Atatürk mahallelerinin  ana güzergahını oluşturan 2 bin 750 metre  uzunluğundaki  Hürriyet ve Turgut Reis caddelerinde  toplam 8 adet  kavşak oluşturulacak ve gerekli olanlarda  sinyalizasyon sistemi kurulacak. Hayrettin Duran Lisesi önünden başlayarak  Hürriyet Caddesi  boyunca; Hürriyet – Ziya Gökalp Caddesi  kesişimlerinde 2 adet,  Hürriyet Caddesi ile 787-784 ve 797 Sokak kesişimlerinde birer adet, Hürriyet – Barbaros Caddesi kesişiminde  bir adet, Hürriyet Caddesi- Turgut Reis Caddesi kesişiminde bir adet,  Turgut Reis- Özdar Caddesi kesişiminde bir  adet ve Turgut Reis- Ersoy Caddesi kesişiminde  bir adet kavşak oluşturulacak. Söz konusu caddelerde ayrıca tretuvarlar yenilenecek,  yol zemininde iyileştirme yapılacak.
gazeteyenigün