Bornova’ya 458 bin metrekare yeşil alan

Haber Ekspres – 03.07.2007{nomultithumb}

Bornova Belediye Başkanı Dr. Sırrı Aydoğan, Bornova'ya üç yılda 458 bin metrekarelik yeşil alan kazandırdıklarını kaydetti.
Aydoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Mansuroğlu, Manavkuyu, Osmangazi, Atatürk, Kızılay, Altındağ, Pınarbaşı, Evka-3, Evka-4 Ergene mahallelerinde içinde tenis kortu, basket, voleybol, sahaları çocuk oyun alanı, piknik alanı, yürüme yolları, oto parkı bulunan alanlarda düzenleme yaparak Bornova'ya 3 yılda toplam 458 bin metrekarelik yeşil alan kazandırdıklarını ve rekora imza attıklarını belirtti. Açıklamada, özellikle Manavkuyu Mahallesi Sakarya Caddesi 283 sokak yanında 13 bin metrekare alanın düzenlenmesinin vatandaşlardan çok olumlu tepki aldığı belirtilerek, rekreasyon alanı olarak düzenlen alanda heykeller, çocuk oyun alanları basket, voleybol, oturma grupları, havuz, piknik alanı, yürüme yolları, otopark bulunduğu ve yüzlerce çeşitli türden 100 bin ağaç dikildiği kaydedildi. Aydoğan ,açıklamasında şunları kaydetti:
"Görev sürem boyunca Bornova'ya yeni parklar yapmaya devam edeceğim. Amacım Bornova'yı insanların sağlık mutluluk içinde daha yaşanılır bir kent haline getirmektir. Göç ve çarpık kentleşmeyle birlikte anakentler yaşanmaz hale geldi. Ancak biz Bornova'da buna izin vermedik. Planlarda yeşil alan olarak ayrılan her yere parklar ve oyun alanları yaptık. Amacımız ilçemizdeki yeşil alan oranını Avrupa standartlarına ulaştırmak."