Bornova’ya, 2 bin 250 kişilik buz pateni pisti

Bornova’ya, 2 bin 250 kişilik buz pateni pisti

Büyükşehir Belediyesi, 245 dönüm araziye üç katlı salon kuracak. Olimpiyat standartlarına göre inşa edilecek. Buz hokeyi maçları da oynanabilecek. Yıl sonunda açılması planlanıyor

 İZMİR Milliyet

Adres Erzene Mahallesi
İZMİR Büyükşehir Belediyesi, kente canlılık getirecek yeni bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Bornova Erzene Mahallesi’ndeki 245 dönümlük Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda 2 bin 500 kişilik buz pateni salonu yapılacak. İhalesi bu ay içinde gerçekleştirilecek. Yıl sonuna kadar tamamlanıp hizmete açılacak. Projede; 200 dönüm yeşil alan düzenlemesi, buz pateni salonu, üç basketbol, iki tenis, bir de mini futbol sahası yer alıyor.

Amfitiyatrosu da olacak
AYRICA 5 bin kişilik çok amaçlı amfitiyatro, bin 500 metrekarelik suni gölet, iki ahşap köprü, 200 kişilik kafeterya, 700 araçlık otopark, iki çocuk oyun alanı, 1.5 kilometrelik bisiklet yolu, yürüyüş yolları, spor parkuru, seyir terasları, dinlenme alanları da bulunacak. Üç kattan olaşacak buz pateni ve hokeyi salonu ise 12 bin metrekarelik alan kaplayacak. Olimpiyat standartlarına göre projelendirilen tesis, herkesin kullanımına açık olacak.

Milliyet Ege / 03.01.2008