Bornova yeşilleniyor

Haber Ekspres – 18.10.2007

Bornova Belediyesinin, Osmangazi Mahallesi 592/15 sokaktan başlayan ve Laka deresine kadar uzanan atıl durumdaki 15 bin 500 metrekarelik araziyi değerlendirerek park ve yeşil alan haline getirdiği kaydedildi.
Bornova Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, yapımın sürdüğü rekreasyon alanında belediye bürokratlarıyla inceleme gezisi yapan Başkan Dr. Sırrı Aydoğan'ın 2004 yılından bugüne geçen süre içinde Bornova'ya 560 bin 243 metrekare park ve çocuk oyun alanı kazandırdıklarını belirttiği kaydedildi.
Açıklamada, Başkan Aydoğan'ın şu ifadelerine yer verildi:
"Karşıyaka sınırına yakın olan bu mahallemizde çok önemli alt yapı çalışmaları yapıyoruz. Bu mahallemizin bu parka çok ihtiyacı vardı. İçinde basketbol sahası, çocuk oyun alanları piknik ve otopark düzenlemesi yaptık. Parka çeşitli türden ağaç ve bitki dikildi. Oturma grupları ile yürüme yolları oluşturduk. Görev sürem boyunca yeni parklar yapmaya devam edeceğim. Amacım Bornova'yı insanların sağlık mutluluk içinde daha yaşanılır, bir kent haline getirmektir. Göç ve çarpık kentleşmeyle birlikte kentler yaşanmaz hale geldi. Ancak biz Bornova'da buna izin vermedik. Planlarda yeşil alan olarak ayrılan her yere parklar ve oyun alanları yaptık. Amacımız ilçemizdeki yeşil alan oranını Avrupa standartlarına ulaştırmak."