Bodrum’un yapısal geleceği

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğince düzenlenen "Bodrum Yarımadasının Çevresel ve Yapısal Geleceği" konulu sempozyumun ayrıntıları, Bodrum Ticaret Odası'nda yapılan toplantıda ele alındı.
TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı, toplantıda, Türkiye'nin sancılı bir dönemden geçtiğini belirterek, "Dünya ekonomik düzeni böyle devam ederse çocuklarımızın geleceğini aydınlık olarak görmek mümkün olmayacak. Ülkemiz sıkıntılı günler geçiriyor. Ülkede büyük mitingler oldu" dedi. 300 bin üyesi bulunan TMMOB'nin ülke sorunlarına duyarsız kalamayacağını ve nerede özgürlüklerden ve insanlıktan yana bir duruş varsa, TMMOB pankartlarının orada olacağını anlatan Soğancı, "TMMOB her zaman emekten ve halktan yana olur. Yasal düzenlemelere müdahil olur. İnsana karşı alınan kararlara karşı hukuk mücadelesi verir" diye konuştu. TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu sekreteri Semai Yaman ise 2008'in Şubat ayında yapılacak "Bodrum Yarımadası'nın Çevresel ve Yapısal Geleceği" konulu sempozyum hakkında bilgi verdi.
Sempozyumun, "Bodrum Yarımadası'nın yapısal planlaması ve çevre etkileri", "Bodrum Yarımadası'nın Altyapı ve Ulaşım Sorunu" ile "Bodrum Yarımadası'nın Mevcut Enerji Sistemleri ve Geleceği" konulu başlıklar halinde sunulacağını anlatan Semai Yaman, "Bu sempozyuma herkesin katkı koymasını bekliyorum. Tüm görüş ve önerilere açığız. Sempozyumda Bodrum Yarımadası ile ilgili tüm bilimsel veriler ortaya konulacak ve bunlar üzerinden değerlendirmeler yapılacak" dedi
Toplantıda, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Muğla Şubesi Bodrum Temsilciliği Başkanı Şahabattin Doğan da görüşlerini dile getirdi.

haberekspres – 25.5.2007{nomultithumb}