Bölge hastanesi Cengizhan’a kurulsun

Cengizhan Mahallesi Muhtarı Yusuf Özdem, Karşıyaka'ya yapılması planlanan bölge hastanesinin mahallesinde yapılmasını isteyerek,''Bölgemiz İzmir'in en sağlam zeminine sahip, ulaşım açısından ise Çanakkale çevre yolu altından geçmektedir. Alan olarak en uygun ve en geniş araziye sahiptir. Ayrıca İzmir'i en güzel gören yerdir''dedi.

Bayraklı – Cengizhan otobüs yolu yapılsın

Muhtar Özdem, mahallesinin diğer taleplerini şöyle özetliyor: ''Bayraklı-Cengizhan otobüs yolunun biran önce yapılmasını istiyoruz. Akşamları trafiğin çok yoğun olması nedeniyle herhangi bir yangın tehlikesi ile karşılaşıldığında itfaiye gelene kadar mahallenin yarısı yanabilir. Ayrıca mahallemizde bulunan 1620/39 sokağa yağmur suyu kanalı yapılması için 3 yıldır uğraşıyorum. Fakat henüz bir sonuç alamadım. Mahallemize yapılacak rekreasyon alanının Büyükşehir Belediyesi ve Anıtlar Kurulu onayını alarak bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz.Çünkü Bayraklı'nın sahilinden başka hava alacak hiç bir yeri yok ve Bayraklı'nın bu tesislere ihtiyacı var.

200 bin nüfuslu Bayraklı’da bir lise var

Mahallemizde ve 75. Yıl Mahallesi sınırlarında yapılacak olan lise için işlemlerin hemen başlatılmasını istiyoruz. Çünkü 200 bin nüfuslu Bayraklı'da sadece bir adet lise bulunuyor ve burada oturan insanların çoğu zaten dar gelirli olduğu için çocuklarını okula zorla gönderiyorlar."

Uyuz köpekler tehlike saçıyor

İzmir'in Karaburun İlçesi'ne bağlı Ballıkuyu mevkiinde uyuz köpeklerin sokaklarda başı boş gezdiğine dikkat çeken Eczacı Ebru Gürses adlı okuyucumuz, ''Köpekler yara bere içinde dolaşıyor, çocuklar da bu hastalıklı köpekleri seviyorlar''diyerek, sağlığı tehdit eden bu konuyla ilgili belediye yetkililerini göreve çağırdı.

Genel tuvalet yapılsın

Ahmet Güngör adlı okuyucumuz, insanların yoğun olduğu bölgelerde tuvalet sıkıntısına dikkat çekerek, ''Güzelyalı Tansaş, Göztepe Stadı ve Üçkuyular Meydanı'nın bulunduğu bölgede ihtiyacı karşılayacak bir tuvalet bulunmuyor. Bölgeye genel bir tuvalet yapılması son derece uygun" diyerek, Konak Belediyesi'ni göreve çağırıyor.

Yeraltı sularımızı koruyalım

Aliağa'dan arayan Nermin Subaşı adlı okuyucumuz, bazı yerlerde yeraltı sularının boşa akıtıldığını belirterek, şunları söylüyor: ''Örneğin Denizli'den İzmir'e ve İzmir'den Çanakkale'ye kadar karayolu üstünde bulunan bir çok restoran ve işletme yeraltı sularını hor kullanıyor. Ege bölgesinde fiskiyeli ve hortumlu araç yıkama yerine, kova ile yıkama mecburiyeti getirilmelidir.''

Dere yatağı çöplük oldu

Örnekköy Elit Sitesi'nden çevreye duyarlı Mehmet Türkmen adlı okuyucumuz, "Örnekköy şantiyesi ve spor tesislerinden Sancakköy'e giden yolun üzerindeki dere yatağına önüne gelen çöp ve moloz döküyor. Hatta bu işlemi bizzat Karşıyaka Belediyesi'nin yaptığını tesbit ettim. Belediyenin kendi birimleri buraya moloz döküyor'' diyerek, çevreye duyarlı olunmasını istedi.

Hürriyet Ege – 10.04.2007{nomultithumb}