Bayraklı yolu bekliyor

150 metre yol yapılmadığı için, 200 bin nüfuslu Bayraklı, kuzey çevre yolunu kullanamıyor.
AKP Karşıyaka İlçe Başkanı Mikail Bilici, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karşıyaka Belediyesi'nin 150 metre uzunluğundaki otoban bağlantı yolunu yapmayarak Bayraklı'da yaşayan yaklaşık 200 bin kişiye işkence yaşattığını savundu.

Hiçbir istimlak sorunun olmadığı bir yerde, 150 metrelik yolu yapamayan iki belediyenin özellikle Bayraklı girişindeki Smyrna Meydanı'nda sabah ve akşam saatlerinde trafiğin sıkışmasına sebebiyet verdiklerini belirterek, "Sabah ve akşam saatlerinde Bayraklı, Çay Mahallesi, M. Erener Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, 75. Mahallesi ve Cengizhan Mahallesi'nde yaşayanlar trafik işkencesine maruz kalıyorlar. Her gün sosyal demokratlık edebiyatı yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi Başkanları da bu işkenceyi seyrediyorlar" diye konuştu.

Her iki belediyenin duyarsızlığı yüzünden Bayraklı halkının otoban rahatlığından faydalanamadığını ileri süren Mikail Bilici, bu belediyelerin laf üretmekten, halkı oyalamaktan başka bir iş yapmadıklarını söyledi. Bilici şöyle konuştu: "Hükümet, İzmirliler'in trafik sorununu hafifletmek için Kuzey Çevreyolu'nun bitirilmesi için seferber oldu. Başka yerlerdeki yatırımlardan kıstı, yine çevreyolunun ödeneklerini gönderdi. Çevreyolunun Bornova ve Karşıyaka bölümleri bitirildi. Ancak, Büyükşehir Belediyesinin ve Karşıyaka Belediyesinin bağlantı yollarını ne zaman yapacağı belli değil ve gayretleri de yok."

Haber Ekspres – 19.02.2007