Baraj ve hastane 2008’de bitiyor

Haber Ekspres – 15.08.2007{nomultithumb}

Kemalpaşa Belediye Başkanı Yakup Karaca, 50 yataklı devlet hastanesi ve Yiğitler Barajı'nın 2008 yılı ortalarında tamamlanacağını söyledi.
Karaca, Belediye Spor Tesisleri'nde yapılan Kent Konseyi toplantısında, Örnekköy yolu projesinin alt yapı hazırlıklarının tamamlandığını ve bu yolun yapımına kısa sürede başlanacağını söyledi.
Kemalpaşa-Torbalı yönündeki yolun ilk 5 kilometresini duble bölünmüş yol olarak yaptıklarını, bu yol üzerinde bulunan bin dönümlük bir alanın üniversite alanı olarak ayrıldığını belirten Karaca, şunları kaydetti:
"Kemalpaşa'nın imar alanı bitmiş durumda. Şu anda boş alan yok. Bir yerlere doğru imar açılması lazım yoksa arsa fiyatları artar. Kirazlı mevkisindeki arazi içinde yer alan belediyeye ait küçük alanı geçen hafta ihale ile sattık. Şu anda Ege'de en pahalı yer Kemalpaşa'da. Hükümet Konağı çevresinde düzenlemeler yaptık. Modern pazar yeri ve spor sahası ile ilgili projelerimiz var. Araç filosuna çöp ve süpürme aracı satın alarak 11 araç ekledik."
Karaca, 50 yataklı devlet hastanesi ve Yiğitler Barajı'nın 2008 yılı ortalarında tamamlanacağını bildirerek, şunları kaydetti: "Nif Çayı'nda yüzülecek kadar su ve balık kalmadı. Artık fabrika atıklarından oluşan bir çay var. Önceki yıllarda ilçeye kadar koku gelirdi. Yoğun bir çalışma sonucu kokuyu giderdik. Hep fabrikaları suçluyoruz. Atıkların yüzde 60'ı belediyelere ait. Önce bunu belirtmemiz lazım. Bunu önlemek için 60 dönümlük bir arazi üzerinde biyolojik arıtma yapıyoruz. Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nin arıtması 2008 yılında tamamlanacak. Bununla birlikte yüzde 60 sorun çözülmüş olacak. Kalan yüzde 40'lık bölümünü de kaçak atıklar oluşturuyor. Bunların da üzerine Kaymakamlık Çevre Birimi tarafından gidiliyor. Çok planlı çalışmalar yapılıyor." 2004-2007 yıllarında ilçede yapılan yatırımlar ve programda olan işlerle ilgili barkovizyon gösterisi yapıldı.