Başkan’ın hayali metronun bitmesi

Aliağa-Menderes Raylı Sistem inşaatının bitmesini beklediğini söyleyen Aziz Kocaoğlu, ''Havaalanından binip Aliağa’da indiğimde hayatımın en mutlu gününü yaşayacağım'' dedi

 İZMİR DHA

Bornova’da düzenlenen bir toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Aliağa-Menderes Raylı Sistemi’nin, İzmir’in bugüne kadarki en büyük projesi olduğunu savunan Kocaoğlu, hayata geçmesi için yoğun emek sarfettiklerini belirtti. Kocaoğlu, ''Trene havaalanından binip Aliağa’da inince hayatımın en mutlu gününü yaşayacağım'' diye konuştu. Son zamanlarda her gün bir ihaleye çıktıklarını anlatan Başkan, Üçyol-Üçkuyular metrosu için de mart ayında ihale düzenleyeceklerini söyledi. Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Her gün bir ihaleye çıkıyoruz ve benim uykularım kaçıyor. Sağlıklı bir müteahhit diliyoruz. İhale mevzuatı bize fazla tercih hakkı vermiyor.'' Üçyol’dan Buca ‘daki Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampusü hattı için de jeolojik etüd çalışmaları yapıldığını ifade eden Kocaoğlu, Üçkuyular’dan da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne bir hat için planlamaların sürdüğünü dile getirdi. Kocaoğlu, 2050’lerin İzmir’inin ise 2015’de EXPO ile kurulacağını ve kentin en az 35 yıl ileri gidileciğini söyledi.

Kocaoğlu içini döktü

Ege Sağlık Oteli’ndeki toplantıda konuşan Kocaoğlu, EXPO’dan yatırımlara, projelerden hedeflere pek çok konuda düşüncelerini paylaştı.

Milliyet Ege – 24.02.2007