Başakşehir Proje Yarışması Sonuçlandı

{nomultithumb}

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Projeler Müdürlüğü tarafından açılan ‘Başakşehir Kent Merkezi II Kademeli-Ulusal Kentsel Tasarım Proje Yarışması sonuçlandı.

Yarışmada ödül ve mansiyon kazananlar:

ÖDÜLLER

1.ÖDÜL – 120.000-YTL

Ekipbaşı:Doç.Dr. Ayhan USTA Y. Mim.- K.T.Ü.
Prof. Dr. Gülay USTA Y. Mim.- K.T.Ü.
Ali Kemal ŞEREMET Mim.- K.T.Ü.
Güneş ERDEN Mim.- K.T.Ü
Cenap SANCAR Y.Mim.Şehir Plancısı- K.T.Ü.
Adem ALTINTAŞ Şehir Plancısı- İ.T.Ü.
Buket ÖZDEMİR Peyzaj Mimarı- K.T.Ü.

Yardımcılar:
H.Emre ERGİN(Maket) K.T.Ü. İç Mimarlık Bölümü-Öğr.Gör.
Armağan Seçil MELİKOĞLU K.T.Ü. İç Mimarlık Bölümü-Arş.Gör.
Şükrü HENDEN K.T.Ü. Mimarlık Bölümü-Mimar
Sıddık GÜVENDİ K.T.Ü. Mimarlık Bölümü-Öğrenci
Kadir UYANIK K.T.Ü. Mimarlık Bölümü-Öğrenci
N.Atakan PALAŞOĞLU K.T.Ü. Mimarlık Bölümü-Öğrenci
Abdullah ÇIKRIKÇI K.T.Ü. Mimarlık Bölümü-Öğrenci

2.ÖDÜL –100.000-YTL

Ekipbaşı: Ervin GARİP Y.Mimar- İ.T.Ü.
Banu GARİP Y.Mimar- İ.T.Ü.
Alev ÖZKAN Şehir Plancısı- İ.T.Ü.
Kamer ÖZAYDAN Peyzaj Mimarı-Bilkent Ü.

Yardımcılar:
Esra ÖZBEK Y.Mim.-İ.T.Ü.
Barış TAŞ(Maket) End.Ür.Tas.-İ.T.Ü.
Alkın CEYLAN(Maket) End.Ür.Tas.-İ.T.Ü.

3.ÖDÜL – 80.000-YTL

Ekipbaşı: Nimet AYDIN Y.Mim.- G.Ü.-ODTÜ
Kezban DÜZDAĞ Peyzaj Mim.-ANKARA Ü.
Nalan AYGÜL Şehir Plancısı- ODTÜ

Yardımcılar:
Mevlüde GERVAN Mim.-K.T.Ü.
Kumru APAYDIN Mim.-ANADOLU Ü.
Ali DÜZDAĞ Mim.-İ.T.Ü.
Seda AYDIN Mim.-K.T.Ü.
Tuğrul BÜYÜKKÖKEN Mim.-SELÇUK Ü.
Gülcan KAYA Mim.-GAZİ Ü.
Ebru ÖZTÜRK Mim.-ANADOLU Ü.
Adnan AYTUĞLU Mim.-ANADOLU Ü.
Sibel KALAYCI Mim.-ANADOLU Ü.

MANSİYONLAR

1. MANSİYON -50.000-YTL

Ekipbaşı: Özgür BİNGÖL Y.Mim.-M.S.Ü.
İlke BARKA Y.Mim.-M.S.Ü.
Emre SAVGA Mim.-M.S.G.S.Ü.
Tuba TÜRKMEN Mim.-M.S.G.S.Ü.
Ebru FİRİDİN ÖZGÜR Şehir Plancısı-M.S.Ü.
Nermin TİRBEN Peyzaj Mim.-A.Ü.
Berna GÖL Mim.-M.S.G.S.Ü.

2. MANSİYON-50.000-YTL

Ekipbaşı: Rahmi UYSALKAN Mim.- ODTÜ
Emine Didem DURAKBAŞA Y.Mim.-TU WİEN
Ömer Selçuk BAZ Mim.-ULUDAĞ Ü.
Gülay MİZAN YAMANLI Y.Şehir Pln.-Peyzaj Pln.-Y.Ü.
Yrd.Doç.Dr.Halide Candan ZÜLFİKAR Y.Peyzaj Mim.-İ.Ü.

3.MANSİYON -50.000-YTL

Ekipbaşı: Bülent TARIM Mim.-G.S.A.
Zafer AKDEMİR Mim.-Y.T.Ü.
Fırat ÇOBAN Mim.-Y.T.Ü.
Yıldırım GİGİ Mim.-Y.T.Ü.
Ceki DUŞİ Şehir Plancısı-Y.T.Ü.
Senem ÖZET Peyzaj Mimarı-İ.Ü.

Yardımcı:
Erdal PABUCCU

4. MANSİYON- 50.000-YTL

Ekipbaşı: Süleyman AKKAŞ Mim.- ULUDAĞ Ü.
Ahmet ÇORAPÇIOĞLU Mim.- ULUDAĞ Ü.
Ali ÇALIŞKAN Mim.- ULUDAĞ Ü.
Bengi DEMİRKAN Peyzaj Mimarı.- YEDİTEPE Ü.
Aslı DURAL Şehir Plancısı- İ.T.Ü.

Yardımcılar:
Nihal ŞENKAYA AKKAŞ Mim.-Y.T.Ü.
Salih ÇIKMAN ULUDAĞ Ü. Mimarlık Öğrencisi
Semih ARSLAN ULUDAĞ Ü. Mimarlık Öğrencisi
İbrahim BAYRAM ULUDAĞ Ü. Mimarlık Öğrencisi
Melis SELİS Y.T.Ü. Mimarlık Öğrencisi