Aydın Atatürk Meydanı yeniden düzenleniyor

Haber Ekspres – 21.08.2007

Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Atatürk Meydanı'nın yeniden düzenlenmesiyle ilgili olarak, "Proje dükkanlar ve otoparktan elde edilecek gelirle kendisini amorti edecek" dedi.
Ortekin, Atatürk Meydanı'nın yeniden düzenlenmesiyle ilgili proje çalışmalarının başladığını belirterek, yeni projeyle meydanın araç trafiğine açılacağını söyledi.
Projeyle meydanın genişletilerek, altının iki kat boşatılacağını kaydeden Ortekin, "1. kat otopark, 2. kat çarşı olacak. Araç trafiği meydandan işlerken, yaya trafiği çarşıdan işleyecek. Şehrin göbeğindeki bu çarşı, hareketliliğiyle İstanbul'un Beyoğlu'su gibi olacak" dedi.
Proje için belediye bütçesinden tek kuruşun dahi çıkmayacağını ifade eden Ortekin, şunları söyledi: "Proje dükkanlar ve otoparktan elde edilecek gelirle kendisini amorti edecek. Şimdi projenin eskizini çiziyoruz. İnşallah en kısa sürede projeyi hazırlayıp kamuoyunun görüşüne sunacağız. Burası Aydın için müthiş bir proje olacak." Ortekin, Aydın'daki çarşıların sarraf çarşısına dönüştüğünü, çorap ya da çamaşır satan bir esnafın buralarda kira ödenmesinin mümkün olmadığını, küçük esnafın projede yer alan çarşıda rahatlıkla dükkan bulabileceğini de sözlerine ekledi.