Aquapark için imzalanan sözleşme iptal edildi

Bornova'daki arazide yeni bir proje uygulanacak

ERTAN GÜRCANER Yeni Asır – 18.09.2007{nomultithumb}

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon alanında eski Başkan Burhan Özfatura döneminde belediye meclisinin İZFAŞ'a verdiği araziye üst kullanım hakkını, hukuki geçerliliği kalmadığı gerekçesiyle iptal etti. İptalle, İZFAŞ'ın da özel anlaşmayla aquapark yapımı için PG adlı şirketle yaptığı 49 yıllık kiralama anlaşması da geçersiz hale geldi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi bundan sonraki süreçte 153 bin 680 metrekarelik alan içinde spor alanları amfitiyatro, buz pateni ve buz hokeyi, dağcılık tırmanış parkuru ve yürüyüş yollarının da bulunduğu rekreasyon projelerini hayata geçirecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bornova Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçireceği proje sayesinde kent çok amaçlı yeni bir rekreasyon alanı kazanmış olacak. Böylece yıllardır atıl durumda kalan ve açılan davalarla tam anlamıyla sorunlar yumağı haline gelen alanda kente kazandırılmış olacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Artık yeni projemizi gerçekleştireceğiz. Bornova modern bir çekim merkezi kazanacak. Buz pateni ve buz hokeyi oynanabilecek salon kazandıracağız" dedi.