Altın aramasına karşı yeni eylem planı

Altın aramasına karşı yeni eylem planı

Kazdağı’nda ve Madra Dağı’nda altın arama ile ilgili Körfez Belediyeler Birliği tarafından Burhaniye’de bir toplantı gerçekleştirildi. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantıda Çevre Platformu yeni eylem takvimini açıkladı. Kitle örgütlerine çağrı yapılan toplantıda 19 Ocak’ta her yer de eylem yapılacağı açıklandı.

Altına karşı her yer eylem alanı olacak

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı toplantı, Burhaniye Belediye Salonu’nda yapıldı. Burhaniye’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kırtık, Hacbozlar, Börezli, Kuruca, Oluk, Yabancılar, Ağacık köylerine de bakanlık tarafından 3 ayrı maden arama şirketine ruhsat verildiği açıklandı. Yeni eylem takvimini açıklayan Çevre Platformu ise 19 Ocak’ta Çanakkale ve Balıkesir’de yapılabilecek her yerde aynı gün ve saatte eylemler yapacaklarını duyurdu.

Balıkesir’in Balya ilçesindeki maden arama ve sonuçlarının gösterildiği sinevizyonla toplantıya devam edilirken, maden arama çalışmalarına son verilmesi için herkese çağrı yapan bir de imza kampanyası başlatıldı. (Burhaniye/EVRENSEL)

Evrensel / 07.01.2008