Açılmadan işgal edildi

HERKES SEYREDİNCE SONUNDA BU OLDU
Uluslararası İzmir Fuarı, bu akşam kapılarını açacak. Ancak kaldırımlar ve yol kenarları daha şimdiden dönerci, turşucu, midyeci, dondurmacı kaynıyor…

Fotoğraf: EMRE BİNİCİ İzmir Milliyet Ege – 31.08.2007{nomultithumb}

Dünya vitrinine böyle çıkacağız
İZMİR Enternasyonal Fuarı bugün 19.30’da 76’ncı kez yerli ve yabancı firmaların katılımıyla başlayacak. Dünyanın en büyük fuarı EXPO’nun 2015 organizasyonuna da talip olan kent, bir kez daha vitrine çıkacak. Ancak, Milliyet EGE’nin tespit ettiği görüntülere göre, dört bir köşe işgal altında kalacak.

Kiracı parselleyip kiraya verdi
KALDIRIMLAR, yol kenarları bademciler, turşucular, midyeciler, mısırcılar, su satıcıları, dondurmacılar, dönerciler, tarafından adeta parsellendi. Yayalara geçecek yer kalmadı. Konuya ilişkin soruları yanıtlayan İzmir Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü Doğan İşleyen ise çarpıcı bilgiler verdi.

Zabıtanın müdahale etmesi şart
İŞLEYEN, ''Bu sorun mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait gazinoların, eğlence yerlerinin önünde var. İşletmeci, yasa dışı davranıp kaldırımı sanki bahçesiymiş gibi kiraya veriyor ya da kendisi tezgah kuruyor. Maalesef yetkimiz ve yaptırım gücümüz yok. Zabıtanın müdahale etmesi gerekir'' dedi.

Kapısı Konak’ın, içi Büyükşehir’in

Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, ''Neden işgale müdahale edilmiyor'' sorusunu ilginç sözlerle yanıtladı. Tunçağ, ''Fuar ilçemizin sınırlarında. Biz sadece kapıların önünden sorumluyuz. İçerinin denetimi Büyükşehir Belediyesi zabıtasına aittir. Her şeyi, doğalgaz kazısını bile bizden biliyorlar'' diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi ise gerekenin yapılacağını açıkladı.