Ahmet Piriştina Onur Ödüllerinin sahipleri belli oldu.

TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, son üç yıldır, hukuka, bilimsel doğrulara saygılı olmayı bilen, toplumla ve onun temsilcileriyle barışık olmayı başaran bir kent yöneticisi olarak ülkeye örnek olan, yitirdiğimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet Piriştina’yı  anmak, onun adına..

başarılı, meslek ilkelerimize ve değerlerimize, etiğe duyarlı, araştırmacı İzmir projelerine destek vermek, önümüzdeki yıllar için genç meslektaşlarımızı bu kriterler doğrultusunda çalışmaya özendirmek amacıyla her yıl İzmir’deki üniversitelerde Şehir ve Bölge Planlama Bölümü son sınıf, son projeleri arasında başarılı ve özgün projelere AHMET PİRİŞTİNA ONUR ÖDÜLÜ vermektedir. Bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi bu ödülü almaya hak kazanan proje sahipleri belli oldu. 6 Jüri üyesinin değerlendirmeleri ışığında yapılan sıralama ile ödüle hak kazanan üç meslektaşımız, Şeyhmuz Tarlak, Gökçe Dündar ve Serkan Ekinci oldular. 22 Haziran'da DEÜ Mimarlık Fakültesi mezuniyet töreninde açıklanan ödül sahiplerine ödülleri, Şube Başkanımız Tolga Çilingir, merhum Ahmet Piriştina'nın kızı Zeynep Piriştina ve oğlu Levent Piriştina tarafından verildi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde ödüle hak kazanan genç şehir plancıları ise Fuat Özkan, Alkın Korkmaz ve Gülnur Vuruşkan oldular. 29 Haziran'da Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizden Zeki Yıldırım, ödül sahiplerine ödüllerini verdi.