‘Adil hizmet vererek sorunları çözüyoruz’

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Menemen’e bağlı Asarlık Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların sorunlarını dinlemek, taleplerini değerlendirmek ve planlanan çalışmaları aktarmak üzere geniş çaplı bir toplantı düzenledi.

İZMİR Milliyet

Büyükşehir sınırlarının büyümesi ile birlikte kent merkezlerinde olan imkanları çevre yerleşimlere de taşımak için yola çıktıklarını söyleyen Kocaoğlu, Menemen arıtmasını yaparak Asarlık’ın evsel atıklarını topladıklarını ve Çok Amaçlı Salonu hizmete aldıklarını belirtti. Kısa bir süre sonra Asarlık’a 43 kilometre uzunluğunda yeni şebeke döşeyeceklerini, Asarlık ve Menemen’den geçen 13 kilometre uzunluğundaki dereleri de ıslah edeceklerini belirten Başkan Kocaoğlu, Zeytinlik Mahallesi’nde 11 dönümlük, Gölcük Mahallesi’nde ise 2 dönümlük alanda park yapacaklarını açıkladı.
Bugünün Asarlık’ı ile 7 yıl önceki Asarlık’ın karşılaştırılmasını isteyen Başkan Kocaoğlu, “Başta yollar olmak üzere pek çok şey yaptık. Çok büyük mesafe katettik. Sadece bağlantı hatları ile birlikte 15 milyon liralık yatırımla Asarlık, Koyundere ve Ulukent’in de atıksularını alan Menemen arıtmasını hayata geçirdik. Şimdi 130 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi döşeyeceğiz. Bu yatırımlarımıza yenileri ilave olacak. Arazi yollarını asfaltlamak için ekip sayımızı artracağız. 2012 yılı ortasına kadar asfaltı olmayan arazi yolu kalmayacak. Olanaklarımız ölçüsünde elimizi burdan hiç çekmeyeceğiz. Hizmetlerimizi adil olarak yapmaya devam edeceğiz. Halka adil hizmet ederek problem çözmekten başka amacımız yok. Her zaman yapabildiklerimiz ve yapamadıklarımızla, iyi niyetle, adil belediye başkanlığı yaparak sözleri dinleyip, sorunları çözeceğiz” diye konuştu.
Yaklaşık iki saat süren toplantıya 300’ü aşkın vatandaş katıldı.

Kaynak: Milliyet Ege – 16.09.2010 {nomultithumb}