İşadamlarından Uşak’a yatırım için destek sözü

 Avrupa Türk İşverenler Birliği (ETÜV) üyeleri, Uşak ve Ulubey Kanyonu gezi düzenledi. Yabancı yatırımcıların çok beğendiği kanyon bölgesinin, golf alanı ve doğa sporları için çok uygun özelliklere sahip olduğu belirtildi.

Uşak AKP Milletvekili Nuri Uslu’nun eşlik ettiği geziye, ETÜV Başkanı Şeyhmus Özmen, ETÜV üyesi Britta Redecar ile birlikte işadamları katıldı. Heyet, ABD’deki Grand Kanyonu’ndan sonra uzunluk bakımından dünyanın 2. büyüğü olma özelliğine sahip Ulubey Kanyonu ile Adıgüzel Barajı mevkii ve Karbasan bölgesini helikopterle havadan gezdi. Nuri Uslu, bölgede yatırımda bulunmak isteyenlere her türlü desteğin verileceğini belirterek, şöyle konuştu:

“Ulubey Kanyonu’nun tanıtımı için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Bundan sonra daha fazla iş adamı grubuyla bölgeyi gezip, yeni tarım uygulamaları ve organik tarıma dayalı sanayi dallarının kurulması için Uşak’ın çeşitli bölgelerinde girişimlerde bulunacağız. Yatırımcılar, kanyonun üst kısımlarındaki belirli bir bölgeye golf sahası, spor kompleksleri ve otel yapımını düşünüyorlar.’’

DOĞA SPORLARI İÇİN UYGUN

ETÜV Başkanı Şeyhmus Özmen ise Eşme – Ulubey ve Uşak’ta yaptıkları gezi ve incelemeler sonunda edindikleri izlenimleri, Alman işadamlarına aktaracaklarını, daha sonra da heyetler halinde bölgede incelemelerde bulunacaklarını bildirdi.

ETÜV üyesi Britta Redecar da, Türk insanının çok sıcakkanlı ve candan olduğunu belirterek, özellikle kanyon bölgesinin, spor kompleksleri, golf alanı ve doğa sporları için çok uygun özelliklere sahip bulunduğunu ifade etti.

Yapılması düşünülen yatırımların turizm hareketliliğini artıracağını, bölgenin bir cazibe merkezi haline gelebileceğini kaydeden Redecar, bir tarım ülkesi olan Türkiye’de organik tarım üzerine çalışmalarda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.
Aksam Ege – 11.09.2007