6 aydır bekleyen iş bir haftada bitecek

Torbalı Belediyesi ekipleri, pazar günü Adalet Bakanı Sadullah Ergün'ün de katılımıyla yapılacak törene kadar projeyi bitirmeyi hedefledi
SEVİM OLGUN (TORBALI)

Torbalı'da 6 aydır hizmet veren ve çevre ilçelerin ihtiyacını da karşılayacak olan 6 katlı modern adliye sarayı, pazar günü resmi olarak açılacak. Açılışa, Adalet Bakanı Sadullah Ergün ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Kahraman katılacak. Torbalı Belediyesi, açılış öncesi işleri hızlandırarak, yapımı altı aydır bekleyen otopark için çalışmalara başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin alanla ilgili imar planlarını geçtiğimiz hafta onaylaması ile birlikte önceki gün otoparkın yapım çalışmaları başladı. Torbalı Belediyesi ekipleri, otoparkı açılışa yetiştirmek için yoğun çaba sarf ediyor.

PLANA ÇİZİLMEDİ
Arazisi 6 yıl önce bağışlanan fakat 4 yıl boyunca tek bir çivi çakılmayan Torbalı Adliye Sarayı, Yeni Asır'ın ısrarlı yayınları sonucunda tamamlandı ve hizmete başladı. Ancak bu kez de imar planı çizilirken unutulduğu için binaya otopark yapılamadı. Toplam 3 bin metrekare alana kurulan adliye sarayının planında otopark bulunmadığı için, araçların park edilmesi sırasında büyük sorun yaşanıyor. Adliyede işi olan vatandaşlar, araçlarını uzun kuyruklar oluşturarak İzmir-Aydın karayolunun kenarına bırakmak zorunda kalıyor.
Yeni Asır'ın ısrarlı yayınları sonucunda, Torbalı Belediyesi tarafından İzmir Büyükşehir Meclisi'ne sunulan imar planı değişikliği sonuçlanınca, binanın sağında ve solunda 2'şer bin metrekare olmak üzere, toplam 4 bin metrekare alanda otopark kurulmaya başlandı. Belediye ekipleri, otoparkı haftasonu yapılacak resmi açılışa yetiştirmek için yoğun çaba sarf ederken, bir yandan da adliye sarayının çevresi asfaltlanıyor. Torbalı Belediyesi'nin otoparkın yapılması için tüm imkanlarını seferber ettiğini söyleyen Belediye Meclis Üyesi Ufuk Yörük, "Otopark, adliyeye yakışacak" dedi.

Kaynak: Yeni Asır – 13.05.2010 {nomultithumb}