31. DÜNYA ŞEHİRCİLİK GÜNÜ KOLOKYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 31.’si düzenlenen Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu, Odamız ve ODTÜ Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler Anabilim Dalı işbirliğiyle 7-8-9 Kasım 2007 tarihlerinde, Ankara TODAİE Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
 

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 31.‘si düzenlenen Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu, Odamız ve ODTÜ Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler Anabilim Dalı işbirliğiyle 7-8-9 Kasım 2007 tarihlerinde, Ankara TODAİE Konferans Salonu‘nda gerçekleştirildi. Bu yıl kolokyum ilişki ve süreçleri gözden kaçırmadan, planlama alanının kendisine dönmeyi ve planlama meslek alanını sorunsallaştırıp; uygulamacılar, akademisyenler ve siyasa yapıcılara bir değerlendirme zemini hazırlamayı hedeflemiş ve bu bağlamda "Planlama Meslek Alanı: Geçmişten Geleceğe" teması ile gerçekleşmiştir.

Üç gün boyunca gerçekleştirilen etkinlikleri toplam 810 kayıtlı katılımcı izlemiştir. Kolokyuma akademisyenlerin yanı sıra, sivil toplum örgütleri, kamu kurumları, merkezi ve yerel yönetim temsilcileri ve serbest çalışan meslektaşlarımız büyük ilgi göstermiş, yüksek öğrenci katılımı ile birlikte kolokyum dinleyici kitlesi çeşitli ve dinamik bir profil ortaya çıkartmıştır.

 {nomultithumb}